Budujemy Dom

Targi BUDMA 2019. Fokus na architekturę

Artykuł na: 6-9 minut

Przed nami 28. edycja Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA, która odbędzie się w terminie 12-15 lutego 2019 r. w Poznaniu. Od kilku lat zaobserwować można silny zwrot organizatorów targów, a także Izby Architektów RP, patrona honorowego BUDMY, ku tworzeniu wyjątkowo bogatego i interesującego programu dla architektów, projektantów i wszystkich, którym nie jest obca tematyka wybitnej architektury, czy niepowtarzalnego designu.

Targi BUDMA 2019. Fokus na architekturę

D&A Forum Designu i Architektury - inny wymiar architektury

D&A Forum Designu i Architektury organizowane w dniach 13-14 lutego 2019 r., przy wsparciu merytorycznym Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki, Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej oraz Instytutu Wzornictwa Przemysłowego, stanowić będzie unikatową platformę wymiany doświadczeń zarówno dla architektów, jak i dla designerów. Podczas dwudniowego forum wystąpią światowej sławy twórcy - Giuseppe Blengini, Emilio Nanni oraz Marcantonio Malerba, którzy przedstawią swój dorobek artystyczny, jak również wskazówki w jaki sposób zarządzać swoimi projektami by osiągnąć sukces. Spotkanie odbędzie się w historycznym pawilonie "Iglica" (pawilon 11) na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

To tutaj, podczas "Debaty architektonicznej" podjęty zostanie temat "Przestrzeń architekta w świetle ustawy o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych oraz inwestycji towarzyszących, czy Lex Deweloper?". Debatę moderować będzie ceniony krytyk architektury - Jakub Głaz.

Wspomniana Grupa 5 Architekci zaprezentuje również, wraz z BAAS Arquitectura oraz Małeccy Biuro Projektowe, tajniki współpracy międzynarodowej przy projekcie wielokrotnie nagradzanego budynku Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Gościem pierwszego dnia Forum będzie Giuseppe Blengini, postać która stoi m.in. za stworzeniem marki Libeskind Design. Przed założeniem Blengini Ghirardelli Associati, pracował dla takich międzynarodowych firm jak Massimiliano Fuksas w Paryżu i Rzymie oraz Studio Libeskind, zarówno w Nowym Jorku, jak i Mediolanie, biorąc udział w realizacji wielu projektów architektonicznych na całym świecie.

Dla zakochanych w doskonałych, funkcjonalnych kształtach, projektach odważnych, a zarazem precyzją i nowatorstwem zachwycających najbardziej wymagających odbiorców, będzie drugi dzień Forum D&A. W Walentynki zapewni uczestnikom moc inspiracji, nowych pomysłów, ale także podpowie jak dbać o kreowanie własnej marki i biznesu.

W designerski świat wprowadzi m.in. Marcantonio Raimondi Malerba, który w swoich projektach doskonale podkreśla połączenie między człowiekiem i naturą, interpretuje zarówno dynamikę jak i piękno przyrody, ukazując przy tym postawę człowieka i jego wpływ na otoczenie.

Forum D&A będzie także okazją do poznania wizji i dorobku twórcy, który od zawsze zajmował się projektowaniem, architekturą i doradztwem w zakresie sztuki i wzornictwa. Publiczności Forum zaprezentuje się, wielokrotnie wyróżniany za swoje prace, w tym m.in. dwukrotny laureat nagrody Red Dot Award, Emilio Nanni.

Wiedzą o kreowaniu własnej marki i prowadzeniu biznesu podzieli się projektantka wnętrz Beata Kozar, a za rekomendację niech posłuży choćby fakt otrzymania statuetki w plebiscycie firma roku na gali Osobowości i Sukcesy. To ciekawe rozwiązania, które pomagają zrealizować marzenia klientów o funkcjonalnym wnętrzu, pięknym, eleganckim i jednocześnie przytulnym, są głównymi atrybutami jej sukcesu.

ABA - Architecture Budma Award

W jakim celu wyróżniać obiekty, budynki, przedmioty, projekty, które w pozytywny sposób wpływają na całokształt architektury otoczenia? Czy nie wystarczy, że są przyjazne człowiekowi, a jednocześnie stanowią spójną całość z przestrzenią? Wciąż niestety powstają niechlubne przykłady szpecące przestrzeń, które dowodzą tylko, że trzeba wyznaczać właściwe kierunki. Należy wskazywać projekty wartościowe, inspirujące do powstawania kolejnych, tak by budować narodowe dziedzictwo i przestrzeń dla przyszłych pokoleń.

To właśnie było motywacją do zainicjowania konkursu ABA - Architecture Budma Award, dzięki któremu poznamy wyróżniające się pod względem estetyki, jakości wykonania i funkcjonalności projekty budynków, przestrzeni publicznych, obiektów małej architektury czy też elementów integralnie związanych z architektoniczną formą wzornictwa. Statuetkami uhonorowani zostaną architekci, których talent, energia i zaangażowanie w pracę twórców doprowadziły do powstania wyjątkowych obiektów.

1m/ARCH - prezentacja biur i pracowni architektonicznych

Jak dużo miejsca potrzeba, by zaprezentować unikatowe projekty architektoniczne, umiejętności i pasję architektów i projektantów? 1 metr - bieżący, kwadratowy, sześcienny. Taka idea przyświeca prezentacji biur i pracowni architektonicznych, które właśnie na tej niewielkiej przestrzeni w skondensowany sposób przedstawią swoje najlepsze dotychczasowe lub przyszłe projekty. Podczas targów BUDMA będziemy mieli okazję nie tylko zapoznać się z dorobkiem, ale również porozmawiać z przedstawicielami około 100 biur i pracowni.

Młode spojrzenie na architekturę

Pokazanie umiejętności warsztatowych studentów kierunków architektonicznych uczelni wyższych oraz uczniów liceów plastycznych i techników budowlanych przyświeca 5. edycji konkursu Szkice Aachitektoniczne. Prace młodych adeptów powinny być wykonane w technice tradycyjnej i podejmować temat "Architektury przyjaznej człowiekowi". Dziesięć najlepszych prac będziemy mieli okazję podziwiać podczas targów BUDMA, wśród nich znajdą się trzy najważniejsze, wybrane głosami eksperckiego Jury. Warto spojrzeć co przyniesie nam młodość, jaką wizję architektury już niedługo będą implementować w swoich projektach.

Więcej o programie wydarzeń dla architektów podczas targów BUDMA na stronie www.budma.pl.

Targi BUDMA 2019. Forum Design & Architecture. 13-14 lutego 2019, Poznań.

aktualizacja: 2018-12-05

Dodaj komentarz

Najnowsza realizacja Domu w zielistkach
Najnowsza realizacja Domu w zielistkach Planujesz budowę niewielkiego, funkcjonalnego domu z poddaszem użytkowym, który jednocześnie będzie ekonomiczny w realizacji i utrzymaniu? ...
Rusza 15 edycja ogólnopolskiego badania ankietowego Budowlana Marka Roku
Rusza 15 edycja ogólnopolskiego badania ankietowego Budowlana Marka Roku Wykonawcy wskażą inwestorom najlepsze materiały budowlane już po raz 15. ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku przeprowadzi wśród fachowców ...
CEMEX Polska z wyróżnieniami za inicjatywy na rzecz poprawy BHP
CEMEX Polska z wyróżnieniami za inicjatywy na rzecz poprawy BHP CEMEX w Polsce został nagrodzony za podejmowane działania związane z bezpieczeństwem i higieną pracy. Przyznana przez Centralny Instytut ...

Adaptacja poddasza na użytkowe w domu parterowym

Decydując się na budowę domu parterowego, warto na etapie wyboru projektu rozważyć możliwość późniejszej adaptacji poddasza na użytkowe. Bazując na projekcie zawierającym dwa warianty użytkowania, zapewniamy sobie w przyszłości bezproblemową adaptację strychu na cele mieszkalne.

Budujemy Dom 11-12/2018

Tradycyjnie nasze ostatnie wydanie w roku poświęcone jest remontom i modernizacjom. Informacje zawarte w artykułach przydadzą się przede wszystkim...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".