Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 1-2/2011

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Mniszkieterowie

Czytając tę kronikę, posmakujesz, jak to jest, że człowiek uwikłany w rozwiązywanie mnóstwa problemów i problemików, niekiedy udręczony tymi zmaganiami, widząc swój rosnący dom, potrafi powiedzieć: „cieszę się jak dziecko”.
Mniszkieterowie
fot. przecinek25

Bohaterów i autorów naszej opowieści połączyła budowa domu według projektu MNISZEK C (HB Studio). Cztery osoby – Maja, Mysia, AGMar i Tommyk – wymieniając na forum posty, napisały swoisty zespołowy blog (kronikę klanu). To kapitalna, niezwykła lektura. Mamy w niej całą anatomię budowania, ze wszystkimi szczególikami technicznymi, cenowymi + kłopoty z wykonawcami + kradzieże i policja na budowie. Mamy też życie, niezwykłą wzajemną sympatię i więź powstającą między czterema bohaterami, którzy stopniowo zrzucają wirtualne maski i ujawniają swoje prawdziwe imiona, wiek, status rodzinny, wreszcie spotykają się osobiście, a w dalszej korespondencji przesyłają sobie newsy, że na przykład wnusia nie korzysta już z nocniczka.

 

Po prostu, budowanie i życie. Świetna lektura, krzepiąca dla Tych, co chcieliby zbudować dom, ale się boją. Redakcja nie ingerowała w styl i treść. 100% autentyzmu. No, może postawiliśmy trochę przecinków, kropek. itp. Przed dwoma laty publikowaliśmy już w miesięczniku „Budujemy Dom” fragmenty kroniki pisanej przez „czterech Mniszkieterów”.

 

Teraz wracamy do tej kroniki, uzupełniając ją o kolejne 2 lata, czyli trzymając się analogii do książek Aleksandra Dumasa („Trzej muszkieterowie” i „20 lat później”) dopisujemy ciąg dalszy kroniki pod tytułem „2 lata później”.

Trzej Mniszkieterowie

21.02.2007,20:53 maja
Czy ktoś buduje mniszka z HB Studio? Mam zamiar zacząć w sierpniu – mamy już projekt. Czy kosztorys z HB Studio jest realnie wyliczony?

 

2.04.2007, 10:15 tommyk
Cześć. Tak, ja z żoną budujemy w Koszalinie ten właśnie projekt z HB Studio – projekt Mniszek C 2G, czyli z dwoma garażami. Zaczęliśmy tydzień temu, mamy już fundamenty zrobione. Zaraz po świętach ruszamy ze ścianami. Kosztorys jest w trakcie realizacji, ale już wiemy, że pod klucz z firmą, która nam buduje nie wyjdzie taniej jak 300–330 zł/m2. Ceny materiałów strasznie szaleją. Staramy się kupować już teraz to, co najważniejsze ale nie da się kupić wszystkiego w 100%.

 

Ciąg dalszy artykułu w wydaniu papierowym „Dasz radę” - dodatku do miesięcznika Budujemy Dom 1-2/2011

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 1-2/2011
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom 1-2/2011

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".