Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 1-2/2013

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Hydromasaż

Obecnie wiele dostępnych na rynku wanien, kabin i paneli prysznicowych jest wyposażonych w funkcję hydromasażu. Choć są one nieco droższe od tradycyjnych, czasami warto głębiej sięgnąć do kieszeni pamiętając, że masaż wodny – zwłaszcza po ciężkim dniu – znakomicie relaksuje. Dzięki niemu czas, który i tak poświęcilibyśmy na kąpiel, może zostać wykorzystany bardziej efektywnie.

Hydromasaż

Najtańsze wanny z funkcją hydromasażu wyposażone w 8 dysz można kupić już za ok. 1500 zł, ceny „uzbrojonych” w co najmniej 3 dysze paneli prysznicowych zaczynają się od ok. 500 zł. Nie jest to więc luksus zarezerwowany wyłącznie dla osób zamożnych. Tym bardziej, że wannę czy prysznic z funkcją hydromasażu możemy zamontować w niemal każdej łazience.

Prysznice z hydromasażem

Wybierając prysznic z funkcją masażu trzeba mieć świadomość że masaż w pozycji stojącej oddziałuje na nieco inne partie ciała niż w pozycji leżącej i ma bardziej ograniczony zasięg. Z drugiej jednak strony pod prysznicem można stosować na przykład tzw. bicze szkockie (polewanie ciała naprzemiennie zimną i gorącą wodą), pobudzające krążenie i poprawiające wygląd skóry, których nie użyjemy w wannie.

Panele do masażu

Najprostszym urządzeniem z funkcją hydromasażu jest panel prysznicowy, który możemy zamontować w kabinie, wnęce prysznicowej czy przy niewielkiej, osłoniętej parawanem wannie. Panel możemy przytwierdzić do ściany lub zamocować go w rogu łazienki (występują także w wersji podtynkowej). Najtańsze panele mają 3 dysze i wykonane są z akrylu. Droższe mogą mieć tych dysz nawet kilkadziesiąt.

Materiały po które sięgają producenci to aluminium, stal nierdzewna, szkło, kamień (lub kamienne konglomeraty), a nawet drewno. Oczywiście wiele materiałów, jak np. aluminium i szkło, można z powodzeniem łączyć. Najpopularniejsze kolory paneli to biały, stalowy i satynowy.

Panele w wersji podstawowej mają około metra długości, 3–6 dysz, baterię i słuchawkę prysznicową. Bardziej zaawansowane są wyposażone w systemy przeciwdziałające powstawaniu osadów kamiennych, dysze z blokadą kierunku strumienia wody, dodatkowe boczne słuchawki, termostaty z zabezpieczeniem chroniącym przed poparzeniem gorącą wodą, a także półeczki na kosmetyki, lustra czy składane siedziska.

Tomasz Wojciuk

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 1-2/2013
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom 1-2/2013

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".