Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 1-2/2015

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Dom dla alergika

Według statystyk medycznych, prawie połowa społeczeństwa cierpi na różnego typu alergie. Wraz ze wzrostem zanieczyszczenia środowiska, spożywania modyfikowanej żywności i stosowania coraz większej liczby leków, grupa ta wciąż się powiększa. Najczęściej uczulenia dotyczą dzieci, ale nierzadko borykają się z nimi również dorośli. Aby wykluczyć lub choć zmniejszyć objawy alergii, warto zacząć od własnego domu i urządzić go tak, by przebywanie w nim nie nasilało jej objawów. Podpowiadamy, jakie materiały wybierać, a z jakich bezwzględnie zrezygnować.


Większość producentów materiałów budowlanych i wykończeniowych dba o jakość swoich wyrobów i wytwarza je w technologiach pozwalających na eliminację substancji szkodliwych dla zdrowia. Ponieważ mało jest informacji dostępnych na ten temat, często trudno zdecydować, który z materiałów będzie odpowiedni dla alergików.

 

Zanim jednak zaczniemy planować urządzanie domu dla uczuleniowca, powinniśmy wiedzieć, jakie substancje najczęściej wywołują alergie – opisujemy je w ramce na następnej stronie. Ponadto niezbędna jest dokładna diagnostyka, czyli testy alergiczne, które wykażą przyczyny alergii i podpowiedzą, czego unikać w swoim otoczeniu. Bardzo często bowiem najgroźniejsze alergeny mieszkają razem z nami.

 

Mając tak kompleksową wiedzę na ten temat, będziemy mogli odpowiednio wykończyć wnętrza i wyposażyć dom w sprzęty, które będą przyjazne alergikom.

Joanna Dąbrowska
fot. Dreamstime

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 1-2/2015
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom 1-2/2015

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".