Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 1-2/2017

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Wiejski dom w nowoczesnej wersji

Zlecając zaprojektowanie domu na małą działkę, położoną na typowej podmiejskiej wsi, Agnieszka i Paweł chcieli, aby był tradycyjny i zarazem nowoczesny. Są bardzo zadowoleni, że prosta horyzontalna bryła, przykryta dwuspadowym dachem, pasuje do otoczenia i współczesnych trendów w architekturze.

Wiejski dom w nowoczesnej wersji

Wyjeżdżając na wakacje, Agnieszka i Paweł celowo kupili w kiosku na lotnisku czasopisma z projektami domów, bo chcieli dobrze spożytkować czas do odlotu samolotu i późniejszego wypoczynku. I rzeczywiście, z urlopu wrócili zainspirowani dobrymi wspomnieniami oraz pewnym gotowym projektem. Ten ostatni wykorzystali jako bazę wyjściową do opracowania, wraz z poleconą architektką, nowego planu architektonicznego. Z założenia to miał być dom w stylu tradycyjnym, ale w unowocześnionej wersji, który idealnie wpisuje się w kształt i rozmiar świeżo zakupionej parceli na wsi.

MIEJSCE NA DOM

Prawdziwym powodem zmiany poprzedniego miejsca zamieszkania było poszukiwanie swojego miejsca na ziemi, gdzie moglibyśmy z Pawłem zbudować nasz dom – mówi Agnieszka. – Wiedzieliśmy bowiem, że zakup mieszkania w bloku nie jest w naszym przypadku dobrym rozwiązaniem. Planowaliśmy założenie rodziny i marzyliśmy, by dzieci miały komfortowe warunki do rozwoju i wzrastania. Marzyłam, by blisko był las, park, przyroda, przedszkole, szkoła, i cała infrastruktura związana z kulturą i służbą zdrowia, a jednocześnie żeby miasto, wraz z instytucjami kulturalnymi czy rozrywkowymi i starówką, na której mieszkałam przed 9 lat, było wciąż na wyciągnięcie ręki. I to się udało!

 

Chętnie obejrzeliśmy dwie polecone działki. Ta położona najbliżej wyasfaltowanej lokalnej drogi miała dostęp do wszystkich potrzebnych mediów, w przeciwieństwie do tej w głębi gruntowej uliczki, do której musielibyśmy ciągnąć przyłącza o długości 100 m. Woleliśmy zamieszkać tuż przy głównej drodze i nie budować długich przyłączy! Szczęśliwie, po negocjacji, cena lepszej działki zmieściła się w naszym budżecie. Ostatecznie kosztowała 174 000 zł i była droższa od drugiej parceli o kilkadziesiąt tysięcy złotych. Nie żałujemy naszej decyzji.

tekst: Lilianna Jampolska
zdjęcia: właściciele domu

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 1-2/2017
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom 1-2/2017

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".