Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 1-2/2017

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Zaadaptowany bliźniak

Żeby zaoszczędzić możliwie najwięcej miejsca na dwóch małych osiedlowych działkach, ich właściciele porozumieli się i zbudowali bliźniak, a nie dwa różne oddzielne domy. Bliźniak powstał na podstawie gotowego projektu piętrowego domu jednorodzinnego, zaś jego całą klasyczną bryłę celowo wykończono identycznymi materiałami.

Zaadaptowany bliźniak

Początkowo to tata Przemka zamierzał zbudować dla siebie dom na rodzinnej działce. Jest ona jednak stosunkowo nieduża, dlatego razem z sąsiadami planował postawienie bliźniaka na graniczących ze sobą działkach. Długo trwało szukanie odpowiedniego projektu. Finalnie wybrano projekt domu jednorodzinnego, którego adaptacja do "bliźniaka" wymagała jedynie przerobienia garażu i pomieszczenia nad nim, a potem "sklejenia" obu budynków (w wersji podstawowej i w wersji lustrzanej) na granicy działek, garażami do siebie.

 

Takie usytuowanie obu domów pozwoliło na bardziej ergonomiczne urządzenie ogrodu. Po uzyskaniu pozwolenia na budowę, tata Przemka doszedł do wniosku, iż budowany dom będzie dla niego zbyt duży i zaproponował kontynuowanie przedsięwzięcia dzieciom.

DOBRY DLA RODZIN MŁODSZYCH I STARSZYCH

Para zrealizowała przygotowany przez ojca projekt co do joty. Nie wprowadziła od siebie ani jednej zmiany, nawet po konsultacjach z architektem wnętrz. Klasyczny i współczesny wygląd piętrowej bryły nie wymagał korekt stylistycznych, chociaż wybierali go starsi członkowie rodziny, a ostatecznie miał służyć młodszym pokoleniom. Układ pomieszczeń również był uniwersalny, więc elastycznie wpisywał się w potrzeby użytkowników w każdym wieku.

 

Po dokładnym przejrzeniu projektu, oboje z mężem stwierdziliśmy, że piętrowa bryła domu jest rzeczywiście funkcjonalnie zaplanowana i a układ pomieszczeń wpisuje się w potrzeby naszej powiększającej się rodziny – mówi Sylwia.

Lilianna Jampolska

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 1-2/2017
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom 1-2/2017

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".