Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 1-2/2017

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

5 sposobów na... wykańczanie ścian wewnętrznych

Kiedyś na ścianach dominowała biel. Później popularne stały się intensywne kolory, nawet różne na sąsiadujących ścianach oraz wyróżniające się faktury. Obecnie znów na topie są gładkie powierzchnie pomalowane na chłodne odcienie bieli i szarości oraz rozmaite nowoczesne okładziny, zdobiące najczęściej jedną, reprezentacyjną ścianę salonu. Oto pięć propozycji takich dekoracji.

5 sposobów na... wykańczanie ścian wewnętrznych

W salonie nie tylko się wypoczywa, czyta, ogląda telewizję, ale również przyjmuje gości, powinien więc być funkcjonalny i efektownie wykończony. W pomieszczeniu tym dowolność aranżacji jest największa i nie obowiązują tu żadne sztywne reguły. W zależności od upodobań właścicieli, można go urządzić w stylu nowoczesnym, lub do modernistycznego wnętrza dodać zabytkowe meble. Najlepiej zwrócić się o pomoc do architekta wnętrz, który zaaranżuje przestrzeń zgodnie z naszymi oczekiwaniami i dopasuje ją do reszty pomieszczeń w domu. Taka usługa jednak kosztuje. Chcąc wykończyć ściany w salonie samodzielnie, warto poszukać inspiracji w Internecie, przejrzeć zdjęcia i wizualizacje producentów oraz zamieszczane przed właścicieli domów, którzy własnymi siłami je wykańczają.

 

Oprócz najpopularniejszych farb różnego typu, do wyboru mamy masę przeróżnych okładzin, począwszy od drewnianych lub imitujących drewno przez płytki, cegły, kamienie, po panele gipsowe lub z tworzyw sztucznych, dające efekt trójwymiarowości. Obecnie do trendów wracają też fototapety, przedstawiające ciekawe zabytki architektury, krajobrazy albo np. nowoczesną grafikę. Możliwości jest dużo, lecz zanim zdecydujemy się na wykończenie salonu w wybrany sposób, powinniśmy zastanowić się, którą ze ścian w ten sposób ozdobić, bowiem tego typu okładziny najlepiej wyglądają tylko we fragmencie wnętrza.

Joanna Dąbrowska
fot. JVD

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 1-2/2017
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom 1-2/2017

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".