Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 1-2/2018

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

W prostocie siła

Taki traf zdarza się pewnie raz w życiu! Renata i Paweł kupili w przystępnej cenie ogrodzoną działkę z doprowadzonymi już do niej wszystkimi mediami i położoną w wymarzonej przez nich lokalizacji. O projekt domu też nie musieli zabiegać, bo otrzymali go w pakiecie od sprzedającego nieruchomość. Co ważne – projekt odpowiadał im co do joty.

W prostocie siła

Paweł prowadzi firmę budowlaną i przejmując projekt, od razu ocenił, że finansowo podoła jego realizacji. Ucieszył się, że prosta bryła domu kryje w sobie klarowny układ pomieszczeń, a wnętrza doskonale nadają się do urządzenia w skandynawskim stylu, ulubionym przez jego żonę, Renatę. Wiedział, że kupując działkę z mediami i szeregiem dopełnionych wcześniej formalności budowlanych, o co najmniej kilka miesięcy skraca proces budowy.

DZIAŁKA W KOMPLECIE Z PROJEKTEM DOMU

Wcześniej droga do własnego domu nie jawiła się jednak w tak różowych barwach. Para dość długo szukała miejsca do zamieszkania. Kierowała się dwoma parametrami – bliską odległością do pracy Renaty i szkoły córki oraz ceną.

Na początku nie wierzyliśmy, że uda się nam znaleźć nieruchomość w dobrej cenie i komfortowej lokalizacji – opowiada Renata. – Szukaliśmy daleko. Pamiętam, jak raz umówiliśmy się na spotkanie ze sprzedawcą – jedziemy, jedziemy, końca nie widać i już w samochodzie wiedzieliśmy, że nic z tego nie będzie. Zaczęliśmy skracać dystans, ale i to nie pomogło, nie trafialiśmy na dogodną posesję. W końcu mąż, który lubi poszperać w Internecie, wypatrzył korzystną cenowo ofertę. Ktoś tanio sprzedawał nieduży ogrodzony teren wraz z doprowadzonymi przyłączami, projektem domu, pozwoleniem na budowę. A wszystko to w świetnej dla nas okolicy, do pracy mogę dojść w 10 minut, albo dojechać autobusem. Słowem – zdarzył się cud, bo w tej miejscowości działki z kompletem mediów kosztują o wiele więcej, niż 164 000 zł, które my wyłożyliśmy. Nie martwiłam się, że ziemi jest mało i otaczają ją domy sąsiadów, ani faktem, że nasz budynek stanie się drugą połową bliźniaka.

Lilianna Jampolska

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 1-2/2018
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom 1-2/2018

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".