Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 10/2011

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Kosmetyczne szlify architekta

Teresa i Adam samodzielnie założyli ogród, jednak mieli wrażenie, że brakuje mu wykończenia. Ich zdaniem wyglądał jak kobieta bez ładnej fryzury, makijażu i biżuterii. Zaradziła temu architekt krajobrazu.

Kosmetyczne szlify architekta
Zbyt sztywne formy, brak zróżnicowania faktur i kolorów, jednorodność roślin to najczęstsze cechy ogrodów zakładanych przez niedoświadczonych amatorów ogrodnictwa. Teresa i Adam również przeszli przez tę fazę. O ogrodzie z pierwszego okresu mówią:

 

Udało się nam stworzyć piękną kobietę, w strojnej sukni, której jednak brakowało odpowiedniego makijażu, fryzury i dodatków. Mimo starań, nie potrafiliśmy w pełni zrealizować koncepcji, która tliła się w naszych głowach i w wyobraźni i dlatego po kilku latach samodzielnej pracy postanowiliśmy skorzystać z fachowej pomocy. Nasz diament, czyli ukochany ogród, oszlifowała architekt krajobrazu, Elżbieta Ciężkowska.

Zgodnie z zasadami feng shui

Teresa i Adam kupili działkę o powierzchni 1730 m2, aby mieć dużo przestrzeni dla roślin i możliwość pracowania w ogrodzie. Zamierzali zaplanować dom i ogród zgodnie z zasadami feng shui, dlatego wybrali miejsce ze ściśle określonym układem w strony świata. Było to ważne dla pani Teresy, która interesuje się tą sztuką.

 

W południowo-wschodnim narożniku ogrodu, odpowiedzialnym za finansowe powodzenie właścicieli ogrodu, zaplanowali brzozowy zagajnik ze źródełkiem nazywanym przez nich „żywą wodą”. W południowo- zachodnim usytuowali oczko wodne, ponieważ chcieli je widzieć z tarasu za domem. Wokół tarasu i przed frontem budynku założyli rabaty ozdobne. Na rabatach posadzili dużo sosen, które promieniują pozytywną dla człowieka energią. Za wolno stojącym garażem ulokowali natomiast rabaty użytkowe z ziołami, winnicę oraz krąg na ognisko.

 

Lilianna Jampolska

Ciąg dalszy artykułu w wydaniu papierowym miesięcznika Budujemy Dom 10/2011

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 10/2011
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom 10/2011

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".