Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 10/2016

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Z przestronną werandą

Dom Uli i Maćka ma tradycyjną i bardzo prostą bryłę, której główną ozdobą jest przestronna otwarta weranda. W lecie skupia się na niej życie rodzinne i towarzyskie.

Z przestronną werandą

Maciek podejmuje decyzje szybko i zdecydowanie. Kiedy w pewien marcowy dzień kolega z pracy pokazał mu miejsce, w którym właśnie kupił dla siebie działkę budowlaną, od razu zakrzyknął "biorę to"! Ula poparła wybór męża, mimo że w tamtym czasie niewiele mogło się jej tu podobać. Może jedynie dobra lokalizacja.

SIELSKA DZIAŁKA POD LASEM

Sprzedawane parcele rozciągały się na łące, otoczonej z dwóch stron lasem. Ogromna przestrzeń nie była jeszcze zabudowana domami, tylko porastały ją liściaste młodniaki i wysokie kępy nawłoci.

 

Miejsce miało magnetyzujący urok, który mi odpowiadał – mówi Maciek. – Choć droga do poszczególnych działek w zasadzie nie istniała, lokalizacja zapowiadała się dobrze, biorąc pod uwagę dojazdy do pracy. W pobliżu kursują autobusy i kolej podmiejska, bo 4 kilometry stąd jest małe miasto, a trochę dalej – wojewódzkie. Tam jest wszystko, czego dusza zapragnie, natomiast tutaj spokój i cisza. Żeby mieć absolutną prywatność, kupiliśmy z żoną działkę zamykającą krótką gruntową uliczkę, przy której kolega już wybrał swoją. On mieszka teraz na początku drogi, ja na samym końcu i jestem z takiego położenia domu zadowolony, chociaż oddaliło to nas od istniejących mediów. Sieć elektryczna znajdowała się 120 m od naszej działki, a gazowa aż 400 m. Przyłącza trochę kosztowały, ale zanim je przyciągnięto, budowę przeprowadziłem na agregacie prądotwórczym. Brakiem sieci wodociągowej się nie przejąłem, bo i tak zamierzałem wybudować własną studnię. Gorzej, że przy sześcioosobowej rodzinie nadal musimy korzystać z szamba. Nieuzbrojona działka kosztowała 127 000 zł. Nie przepłaciliśmy za nią!

Lilianna Jampolska

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 10/2016
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom 10/2016

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".