Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 10/2017

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Dom otoczony zielenią

Decydując się na działkę w miejscu, w którym można zabudować jedynie 10% jej powierzchni, Asia i Tomek musieli staranie dobrać projekt domu z katalogu. Znaleźli odpowiedni, a teraz cieszą się ogromem zieleni i sporym oddaleniem od sąsiadów.

Dom otoczony zielenią

Choć para przez 10 lat mieszkała w dwukondygnacyjnym mieszkaniu o pow. 120 m2, w pewnym momencie zatęskniła za życiem na własnej działce i we własnym domu. Szczególnie Tomkowi brakowało zieleni – mały balkon i osiedlowy plac zabaw nie pokrywał jego zapotrzebowania na częsty kontakt z naturą. Poza tym wcześniej, przez 4 lata, zajmował się pośrednictwem w handlu nieruchomościami, więc doskonale znał ładne lokalne tereny do zabudowy i postanowił wreszcie wykorzystać tę wiedzę dla rodziny. Na jednym z nich kupił średniej wielkości działkę.

ŚWIETNA LOKALIZACJA

Na działkę małżeństwo przygotowało nie więcej niż 150 000 zł. Umiejętne negocjacje ze sprzedającym sprawiły, że wyznaczony limit finansowy nie został przekroczony (kupili ją za 138 000 zł).

 

Nie chcieliśmy zmieniać miejsca zamieszkania, bo nasze powiatowe miasto jest dobrze zarządzane i ładnie położone – mówi Tomasz. – Ceny działek "wyrzuciły" nas jednak do małej miejscowości satelickiej, ale tego nie żałujemy. Do centrum miasta mamy stąd zaledwie 2,5 km, natomiast jest tu cisza i zieleń. Kiedy wjechałem w tę ślepą boczną uliczkę, już wiedziałem, że to moje nowe miejsce na ziemi i… nowe wyzwanie. Teren był kompletnie zarośnięty chwastami i drzewami oraz znajdował się przy krętej szutrowej drodze prywatnej. Spodobało mi się, że wzdłuż niej jest zaledwie kilka dość dużych działek o pow. 1500–2000 m2 – nasza ostatnia – a sąsiaduje z nimi z dwóch stron sosnowy las i pola. Domy stoją od siebie w odległości większej niż 40 m, co daje wszystkim prywatność. Z uzbrojeniem też było dobrze. W ulicy znajdowały się już sieci gazowa, wodociągowa i elektryczna, tyle że kończyły się przy domu sąsiada. Mogliśmy je szybko rozbudować i nawet skorzystaliśmy z gminnego dofinansowania do przyłącza wodociągowego.

Lilianna Jampolska

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 10/2017
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom 10/2017

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".