Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 10/2018

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Budujemy Dom 10/2018

Zobacz inne numery

Tematem tego numeru jest budowa domu dla alergika. Spełniając kilka warunków można znacznie ulżyć tym mieszkańcom nowego domu, którzy borykają się z tą cywilizacyjną chorobą. Po pierwsze: unikając grzybów - należy więc zadbać o właściwe wykonanie wszystkich izolacji przegród zewnętrznych - fundamentów, ścian, okien i dachu. Po drugie: skutecznie wentylując pomieszczenia. Odpowiednio dobrany system wentylacyjny wyposażony w filtry zapobiegnie zarówno gromadzeniu się wilgoci, jak i nielaminarnemu ruchowi powietrza, który może powodować unoszenie się w nim pyłków, roztoczy oraz innych zanieczyszczeń. Po trzecie: dobrze wybrać system grzewczy.

Najlepiej sprawdzi się tutaj niskotemperaturowe ogrzewanie płaszczyznowe. Po czwarte: stosować rekomendowane dla alergików materiały wykończeniowe na ściany i podłogi. Na ściany oferowana jest cała gama certyfikowanych farb. Na podłogi polecane są materiały ceramiczne lub drewniane czy drewnopochodne. Po piąte: skutecznie eliminować pyłki i kurz. Pomieszczenia w których przebywają alergicy należy regularnie sprzątać. Nadają się do tego odkurzacze wyposażone w filtr HEPA, najlepszym jednak rozwiązaniem będzie zainstalowanie odkurzacza centralnego. Całą tę tematykę poruszamy w naszych artykułach.

Zapraszam do lektury,
Ernest Jagodziński

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".