Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 11-12/2015

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Wymiana okien i drzwi zewnętrznych

Zbliżająca się zima to czas, kiedy szczególnie zwracamy uwagę na stan techniczny stolarki. Nierzadko bowiem się okazuje, że przez nieszczelne okna i drzwi wejściowe wieje zimne powietrze. Podkręcamy wówczas grzejniki, ale nie jest to ekonomiczna metoda. Kiedy regulacja okuć nie pomaga, a nie chcemy zimą płacić zbyt wysokich rachunków za ciepło – takie okna i drzwi trzeba wymienić. Zainwestowane pieniądze zwrócą się dość szybko. Poprawi się też znacząco komfort mieszkania w ciepłych i przy okazji wyciszonych wnętrzach.

Wymiana okien i drzwi zewnętrznych

Wymiana okien i drzwi zewnętrznych
Choć wymiana okien i drzwi wydaje się mało skomplikowana wymaga podjęcia kilku decyzji. Przede wszystkim trzeba wybrać dostawcę, zdecydować jakiej stolarki szukamy oraz jakie dodatkowe wyposażenie będzie dla nas przydatne. Możliwości jest tak dużo, że przed ostatecznym wyborem warto je dokładnie przeanalizować, by nie przeinwestować w super ciepłe, pasywne okna, a wybrać standardowe i doposażyć je w udogodnienia ułatwiające ich użytkowanie, a także zadbać o ich prawidłowy montaż.

 

Zanim jednak zdecydujemy się na konkretnego producenta okien i drzwi, powinniśmy odwiedzić kilka punktów sprzedaży, poprosić o wycenę, porównać je, dopytać o czas realizacji zamówienia i negocjować rabaty lub dodanie gratis potrzebnych akcesoriów. Warto dopytać o metodę montażu oraz jej koszt. Nie każda firma bowiem oferuje montaż zgodny z obowiązującymi standardami energooszczędności, czyli z użyciem taśm paroszczelnych i paroprzepuszczalnych (tzw. ciepły montaż).

Nowe okna

Niestety, nadal zdarzają się sprzedawcy, którzy wszystkim oferują typowe rozwiązania i nie znają możliwości, w jakie okna można doposażyć. Między innymi dlatego – zanim zrobimy rekonesans w kilku firmach – powinniśmy sami o oknach się nieco dowiedzieć, aby móc zadawać merytoryczne pytania i oczekiwać takowych informacji. Ponadto warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań, żeby w przybliżeniu określić potrzeby.

Joanna Dąbrowska
fot. Rehau

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 11-12/2015
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom 11-12/2015

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".