Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 11-12/2016

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Remont tarasu ziemnego

Tarasy ziemne – w porównaniu z tymi na płycie betonowej – to konstrukcje o dużej trwałości. Niemniej jednak, po kilku lub kilkunastu latach, mogą wymagać renowacji bądź gruntownej naprawy. W niniejszym artykule podpowiadamy, jak dokonać mniejszego i większego remontu takiej nawierzchni.

Remont tarasu ziemnego

Tarasy wykończone kostką brukową albo płytami nawierzchniowymi są bardzo popularne przy domach jednorodzinnych. Stanowią łącznik między budynkiem i ogrodem, miejsce rodzinnych spotkań oraz zabaw dzieci. Po jakimś czasie ich nawierzchnia może jednak stracić na wyglądzie albo zacząć się zapadać. Bywa też tak, że układany kilkanaście lat temu taras po prostu nam się znudził bądź nie pasuje do odnowionej elewacji. Wtedy decydujemy się na remont. Niekiedy wystarczą proste zabiegi pielęgnacyjne. Innym razem niezbędna jest wymiana części elementów. W skrajnych przypadkach całą konstrukcję trzeba rozebrać i zbudować od nowa.

ZABIEGI PIELĘGNACYJNE

Choć nawierzchnia tarasów z kostki brukowej i płyt – czyli materiałów, którymi wykańcza się ogrodowe trakty – jest odporna na działanie czynników zewnętrznych, raz na jakiś czas wymaga odświeżenia lub zaimpregnowania. Zabiegi tego typu pozwalają całkowicie odmienić wygląd starej nawierzchni.

 

Do czyszczenia używa się myjki ciśnieniowej. Możemy nią usunąć między innymi nalot organiczny, który często występuje w miejscach zacienionych i wilgotnych. Dla lepszego efektu stosuje się także detergenty przeznaczone do kamienia i betonu, ewentualnie płyn do mycia naczyń. Pracując myjką należy uważać, by nie wypłukać fug.

Małgorzata Kolmus
fot. Semmelrock

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 11-12/2016
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom 11-12/2016

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".