Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 11-12/2017

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Przytulony do ogrodu botanicznego

Monika i Robert lubią przebywać wśród ludzi i absolutnie nie wyobrażają sobie domu-pustelni gdzieś daleko od miasta, pod lasem. Na kameralnym osiedlu bliźniaków z rozmysłem wybrali wariant z najmniejszym metrażem.

Przytulony do ogrodu botanicznego

Kiedy Robert zobaczył lokalizację tego małego i dopiero budującego się osiedla (składa się z ośmiu bliźniaków z czterema kondygnacjami), od razu umówił się na rozmowę z deweloperem. Koniecznie chciał zamieszkać w tym bodaj najpiękniejszym miejscu w mieście. Nieduże osiedle, znajdujące się na wzniesieniu, graniczy bowiem z ogrodem botanicznym i roztacza się z niego wspaniały widok.

Z NAJMNIEJSZĄ POWIERZCHNIĄ

Parze odpowiadało tu wszystko! Mało ruchliwa dzielnica z jednorodzinnymi domami, widok na zieleń, intensywny zapach kwiatów, unoszący się w powietrzu od marca do jesieni, śpiew ptaków. Zachęcało poczucie bezpieczeństwa, bo osiedle jest ogrodzone i strzeżone zewnętrznym monitoringiem.

Usytuowanie miniosiedla na wzniesieniu robi całą robotę – mówi Robert. – Panorama z okien jest po prostu przepiękna. Co ważne, mamy tu cicho, choć niedaleko niedawno powstała autostrada. Dużo podróżuję, więc dla mnie dobrze, że mogę szybko wyjechać spod domu na obwodnicę miasta i dalej w Polskę. Oprócz wspaniałej lokalizacji, wybierając ten konkretny dom, kierowałem się tym, że nie muszę sam organizować budowy, tylko robi to deweloper ze swoimi ekipami. Na to nie miałbym czasu, a własna budowa odbiłaby się negatywnie na moim życiu rodzinnym i zawodowym. Na plac budowy przyjeżdżałem raz na 2 tygodnie, żeby po prostu popatrzeć na postęp prac. Deweloper nie zawiódł! Swoje zadanie wykonał na jakość, nie na ilość. Ekipy, które później wykańczały pomieszczenia, niczego nie musiały po nim poprawiać, remontować. Miałem do czynienia z doświadczonym fachowcem, który jest znany w mieście ze swoich licznych udanych realizacji i dba o renomę.

Tekst: Lilianna Jampolska,
zdjęcie: właściciel domu

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 11-12/2017
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom 11-12/2017

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".