Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 11-12/2017

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Odkurzacz centralny

Czy szybkie i dokładne sprzątanie bez hałasu oraz unoszącego się w powietrzu kurzu w ogóle jest możliwe? Okazuje się, że tak. Rozwiązaniem spełniającym wszystkie te wymogi jest system centralnego odkurzania, będący ciekawą alternatywą dla zwykłego odkurzacza.

Odkurzacz centralny

Cena systemu centralnego odkurzania w przypadku domu o powierzchni 200 m2 wynosi zwykle od 5 do 8 tys. zł. Koszty te można jednak rozłożyć w czasie, o czym będzie mowa za chwilę. Tradycyjny odkurzacz ma tę przewagę, że kupimy go już za 200 zł, a za 2 tys. zł dostaniemy naprawdę zaawansowany technologicznie model z separacją cykloniczną oraz wysokiej jakości filtrem HEPA, który będzie przepuszczał do pomieszczeń praktycznie całkowicie oczyszczone powietrze, pozbawione nawet śladowych ilości kurzu, pyłków czy alergenów.

Odkurzacz centralny, choć droższy, jest jednak dużo wygodniejszy w użyciu. Nie dość, że praktycznie nie generuje hałasu, bo wytwarzający podciśnienie w instalacji silnik znajduje się z dala od pomieszczeń mieszkalnych, to ma większą moc, co ułatwia i skraca czas sprzątania, a lekkie, elastyczne węże, podłączane do umieszczonych w ścianie gniazd, pozwalają szybko i łatwo dotrzeć do każdego zakątka domu, włącznie z tak newralgicznymi miejscami jak schody, zawieszone wysoko szafki czy okolice sufitu.

Odkurzacza centralnego z powodzeniem można użyć także do sprzątania balkonów, tarasów, garażu, pomieszczeń gospodarczych, samochodu, a nawet – po podłączeniu do systemu separatora – rozbitego szkła czy popiołu z kominka.

Tomasz Wojciuk
fot. Beam

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 11-12/2017

Budujemy Dom 11-12/2017

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze