Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 3/2013

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Z kredytem i systemem gospodarczym

Jeśli kupi się działkę w okolicy z dobrą komunikacją, dojazdy do pracy i szkoły nie muszą dawać się we znaki. Można wtedy pełniej cieszyć się z nowego podmiejskiego domu. Tak jak Edyta i Jarosław.

W 2002 roku Edyta i Jarek kupili dwie sąsiadujące ze sobą działki budowlane. Traktowali je jako lokatę oszczędności. Łącznie kosztowały 68 000 zł. Tak tanie działki były do nabycia na terenach położonych 35 kilometrów od centrum Warszawy. Kilka lat po zakupie małżeństwo zdecydowało się wykorzystać ziemię na własne potrzeby i opuścić ładne mieszkanie na warszawskiej Ochocie. Przez miniony okres zdobyło pewność, że nie będzie spędzać na dojazdach do pracy kilku godzin. Wielokrotne testy komunikacji między wsią a stolicą wypadły nad wyraz pomyślnie.

Kryteria wyboru działki

Do wybranej okolicy można dotrzeć trasą szybkiego ruchu (docelowo autostradą), a potem, po pokonaniu kilku kilometrów wyasfaltowaną boczną drogą, wjechać niemal wprost na kupione parcele. Oprócz tego istnieje też możliwość korzystania z połączeń autobusowych oraz kolejowych – WKD i przewozów regionalnych. Komunikacja jest więc różnorodna i rzadko zawodząca.

 

Przez półtora roku od przeprowadzki zaledwie dwa razy zdarzyło się, że dojazd samochodem zajął 2 godziny w jedną stronę. Zwykle do miejsc pracy docieramy po 40–50 minutach. Odetchnęliśmy z ulgą, bo długi dojazd zniechęcił już niejednego właściciela domu pod miastem. Są tacy, którzy wrócili do bloków! Spodziewamy się, że po ukończeniu sieci autostrad i nowych obwodnic Warszawy, komunikacja stanie się jeszcze łatwiejsza – mówi Edyta.

 

Bliskość lasu i widok na niego były kolejnymi kryteriami wyboru działki. Edyta i Jarek należą do grona tych kupujących, którym zależy na nasłonecznionej posesji bez starodrzewu. Takiej, na której dom stoi w słońcu, a wnętrza są dobrze oświetlone. Las jest mile widziany w pobliżu, dając piękne widoki i chroniąc przed wiatrami.

Lilianna Jampolska

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 3/2013
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom 3/2013

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".