Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 3/2018

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Kotły gazowe

Popularność kotłów gazowych uzasadniają ich liczne zalety, najważniejsze to łatwość obsługi oraz stosunkowo niskie koszty ogrzewania i przygotowywania ciepłej wody użytkowej.

Kotły gazowe

Nowoczesne rozwiązania techniczne i technologiczne kotłów gazowych oraz dotyczące ich automatycznego sterowania sprawiają, że właściciele chętnie wybierają gaz ziemny lub płynny jako podstawowe paliwo do ogrzewania domu i wody.

Takie działanie wynika głównie z faktu, że po odpowiednim dobraniu modelu urządzenia muszą jedynie, adekwatnie do swoich potrzeb i ciepłochronności budynku, zaprogramować pracę na automatycznych regulatorach oraz co roku wzywać serwisanta do wykonania przeglądu technicznego. Łatwa obsługa, stały komfort cieplny i akceptowalne koszty zużycia gazu chyba najbardziej „napędzają” popularność gazowym kotłom grzewczym. A to nie wszystkie ich zalety! Trudno nie doceniać np. stałej gotowości kotła do pracy, możliwości dobrania jego wersji do każdego budynku (niektóre modele zajmują niewiele miejsca, ponadto nie wymagają wydzielonej kotłowni), czy żywotności do nawet 15–20 lat (oczywiście, pod warunkiem prawidłowej eksploatacji i regularnej konserwacji) itp.

Aby móc w tak długim okresie możliwie najefektywniej wykorzystywać energię cieplną paliwa i tym samym pozytywnie wpływać na rachunki za ogrzewanie, bezwzględnie warto kupić kocioł skonstruowany według najnowocześniejszych rozwiązań technicznych.

Lilianna Jampolska
fot. De Dietrich

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 3/2018

Budujemy Dom 3/2018

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".