Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 4/2012

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Wanna czy brodzik

PYTANIE CZYTELNIKA W mojej niewielkiej łazience marzy mi się natrysk, jednak wanna wydaje się praktyczniejsza – czasem robię w niej przepierki, wybielam firanki, kąpię psa. Boję się z niej zrezygnować, jednak z drugiej strony prysznic zajmowałby znacznie mniej miejsca, co też jest dla mnie istotne. Co robić?

Wanna czy brodzik
(fot. Sanplast)
REDAKCJA Także natrysk umożliwia wykonanie wszystkich wspomnianych przez Panią czynności (choć trzeba w tym celu zaopatrzyć się w odpowiedni brodzik). Proszę jednak pamiętać, że brodzik zapewnia inny rodzaj relaksu niż wanna. Decyzja o wyborze nie jest łatwa i zanim ją podejmiemy, warto przeanalizować wszystkie za i przeciw.

 

Jeśli łazienka jest mała (poniżej 6 m2) i trzeba wybierać między wanną a prysznicem, oprócz upodobań pod uwagę należy wziąć przede wszystkim wiek, sprawność oraz rodzaje aktywności domowników. Funkcje wanny i brodzika można też połączyć poprzez zainstalowanie na wannie parawanu lub zastosowanie wanno-kabiny (specjalny, niekiedy bardzo skomplikowany moduł, który może pełnić funkcję domowego spa). Wanna z parawanem jest zazwyczaj tańsza niż brodzik z kabiną prysznicową.

Komfort

Podczas wyboru między wanną i brodzikiem pamiętajmy, że wanna umożliwia długie odprężające kąpiele (np. w solach leczniczych lub kosmetycznych), dlatego uważa się ją za bardziej komfortową od brodzika. Brodzik zapewnia szybką kąpiel, ale uważany jest za mniej luksusowy. Można jednak znacznie zwiększyć komfort kąpieli w nim poprzez zastosowanie kabiny z hydromasażem lub z funkcją sauny albo zainstalowanie panelu do hydromasażu.

 

Małgorzata Kolmus

Ciąg dalszy artykułu w wydaniu papierowym miesięcznika Budujemy Dom 4/2012

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 4/2012
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom 4/2012

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".