Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 4/2013

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Kosiarki i narzędzia ogrodowe

Nawet pielęgnacja małego ogrodu wymaga posługiwania się różnorodnymi narzędziami ogrodniczymi. Wbrew pozorom, zgromadzenie optymalnego zestawu nie jest proste. Wielkość i ciężar poszczególnych narzędzi trzeba dopasować do możliwości fizycznych użytkownika oraz do rozmiaru ogrodu. Jaki zestaw mają i według jakiego klucza go kompletowali, opowiedzieli nam właściciele czterech ogrodów.

Wiosna to doskonała pora zakupu nowego sprzętu ogrodniczego, albo przeglądu i uzupełnienia posiadanego. To prawda, że podstawowa trudność w kompletowaniu optymalnego zestawu wynika z faktu, że przydatność konkretnego narzędzia można ocenić dopiero w praktycznym użytkowaniu. Siłą rzeczy zajmuje to sporo czasu. Są jednak sprawdzone sposoby na skrócenie okresu prób i błędów, jak również uniknięcie zakupu niefunkcjonalnego sprzętu.

 

Jednym z nich jest korzystanie ze specjalistycznej wiedzy i pomocy wykwalifikowanego sprzedawcy podczas dobierania sprzętu ogrodniczego. Inny sposób – to zakup narzędzi wysokiej jakości. Nabywanie produktów z wyższej półki okazuje się bowiem w końcowym rezultacie tańsze, niż kilkakrotne kupowanie tanich i nietrwałych. Słuszność takiego postępowania odzwierciedlają aktualne tendencje na rynku ogrodniczym. Dziś rzadziej, niż jeszcze kilka lat temu, nabywcy sięgają po tani sprzęt, który jednak szybko się niszczy lub jest po prostu niewygodny w użytkowaniu. W Polsce notuje się tendencję do kupowania produktów na miarę XXI wieku – droższych, za to bardziej dopracowanych i z nowoczesnych materiałów.

NARZĘDZIA DO CIĘCIA

Wiosna to wzmożony okres cięcia, formowania, strzyżenia drzew i krzewów. Wymienione prace wykonuje się narzędziami ręcznymi lub mechanicznymi.

Lilianna Jampolska
fot. Fiskars

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 4/2013
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom 4/2013

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".