Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 4/2016

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Hydromasaż

Współczesne urządzenia z hydromasażem, nawet te przeznaczone do domów jednorodzinnych i w przylegających do nich ogrodów, są wyposażone w zaawansowane technologicznie funkcje, dające różnorodne korzyści zdrowotne, relaksujące i upiększające. Producenci tego sprzętu zapewniają również różne udogodnienia, ułatwiające dbanie o niego, więc nie trzeba się obawiać, że domowa hydroterapia stanie się przyczynkiem do dodatkowych obowiązków. Nasi Rozmówcy skomentowali użytkowanie hydromasażu w swoich domowych prysznicach i wannach. Jeden z nich opowiedział o zaletach posiadania jacuzzi w ogrodzie.

Hydromasaż
Powszechnie wiadomo, że masaże wodne, przeprowadzane w odpowiedniej temperaturze, korzystnie wpływają na zdrowie i urodę. Poprawiają ukrwienie skóry, przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej i redukują cellulit. Na przykład masaże w zimnej wodzie (do 30°C), trwające do 15 minut, przyspieszają przemianę materii, pobudzają krążenie krwi, uśmierzają ból, zwiększają odporność. Dwudziestominutowe kąpiele w wodzie o temperaturze obojętnej (33–36°C) rozluźniają napięte mięśnie, uspokajają układ nerwowy. Masaże w ciepłej wodzie (37–38°C) polepszają stan układu krążenia.

 

W zależności od celu, jaki ma dać kąpiel z hydromasażem, dobiera się rodzaj urządzenia, a w urządzeniu – rodzaj masażu (może być wodny, powietrzny lub wodno-powietrzny). Przed wyborem i montażem domowego mini SPA, należy jednak odpowiednio przygotować instalacje i łazienkę.

PARAMETRY, ILOŚĆ I ODPROWADZANIE WODY

Ciśnienie. Typowy natryskowy panel z hydromasażem potrzebuje do prawidłowego działania ciśnienia wody o wartości nie mniejszej niż 3 bary (bo w przeciwieństwie do wanny z hydromasażem, nie ma przy nim pompy tłoczącej wodę). W związku z tym przed kupnem natrysku, trzeba sprawdzić ciśnienie w instalacji wodnej – koniecznie w budynkach na skraju osiedla lub na końcu ulicy.

Lilianna Jampolska
FOT. NOVELLINI

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 4/2016
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom 4/2016

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".