Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 4/2017

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Osprzęt elektroinstalacyjny

Osprzęt elektroinstalacyjny, dzięki któremu możemy korzystać z instalacji elektrycznej, jest niezbędny w każdym domu. Dobrze przemyślmy, jaką ma pełnić funkcję – bo oprócz standardowych gniazd i łączników, znajdziemy szereg innych rozwiązań – gdzie powinien być zlokalizowany oraz jaka stylistyka najlepiej będzie pasować do naszych wnętrz.

Osprzęt elektroinstalacyjny

W wystroju pomieszczeń dużą rolę odgrywa detal. Osprzęt elektroinstalacyjny (czyli przede wszystkim gniazda i łączniki elektryczne) – niegdyś ukrywany – dziś wysuwa się niekiedy na pierwszy plan. Ma nowoczesne wzornictwo i może pełnić rolę stylowej dekoracji. Producenci oferują rozmaite rozwiązania – zarówno osprzęt o standardowym wyglądzie i funkcjach, jak i urządzenia dizajnerskie czy zaawansowane technologicznie.

Osprzęt kupuje się przeważnie raz na kilkanaście lat – niska cena nie powinna być zatem głównym kryterium wyboru. Zainwestujmy w wyroby renomowanych firm, które cechuje trwałość i bezawaryjność. Zwróćmy także uwagę na to, czy w zestawie z danym produktem znajdują się wszystkie elementy montażowe – mechanizm, dopasowana do niego ramka, zaczepy itp.

TO, CO WIDOCZNE

Liczbę i rozmieszczenie gniazd oraz łączników określa się już na etapie projektowania instalacji elektrycznej. Aby jak najlepiej rozlokować osprzęt, warto mieć opracowany plan zagospodarowania poszczególnych wnętrz – ustawienia sprzętów domowych, mebli itd.

Małgorzata Kolmus
fot. Ospel

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 4/2017

Budujemy Dom 4/2017

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze