Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 4/2018

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Hydromasaż

Mając w planach utworzenie łazienki, której częścią będzie domowe SPA, mamy dwie możliwości. Pierwszą z nich jest wanna wyposażona w hydromasaż, drugą - kabina prysznicowa o podobnych funkcjach. Szeroki wachlarz produktów dostępnych na rynku pozwala na dobór sprzętu dostosowanego do wielkości pokoju kąpielowego i zasobności naszego portfela.

Hydromasaż

Wyposażenie łazienki w zestaw do hydromasażu to bardzo popularne rozwiązanie, ale znacząco podnosi koszty jej aranżacji. Zanim podejmiemy ostateczne decyzje, warto zastanowić się nad opcjami sposobów masażu, wielkością wanny lub kabiny oraz wymogami dotyczącymi montażu i konserwowania instalacji.

WANNA - RODZAJE MASAŻU

W wannie z hydromasażem do wyboru mamy trzy opcje: masaż wodny, wodno-powietrzy, powietrzy (tzw. perełkowy).

Masaż wodny polega na wypuszczaniu strumienia wodnego pod zwiększonym ciśnieniem przez umieszczone w ściankach wanny dysze (tzw. jety), natomiast masaż wodno-powietrzny to nic innego, jak wzbogacenie tego strumienia o cząsteczki powietrza, których zadaniem jest dotlenienie skóry podczas kąpieli. Hydromasaż powietrzny jest delikatniejszy od pierwszych dwóch opcji. Przy wyborze tego wariantu producenci oferują dwie możliwości rozmieszczenia dysz - w ściankach wanny, podobnie jak przy zabiegu wodnym i wodno- powietrznym, lub na jej dnie.

W przypadku masażu wodnego oraz wodno-powietrznego, wodę do dysz dostarcza agregat pompowy, który zasysa wodę z wanny, po czym wtłacza ją przez dysze z powrotem do jej wnętrza. Agregaty takie najczęściej mają moc 1 kW, zaś przy większych modelach nawet 1,5 kW. Przy masażu powietrznym różnica polega na urządzeniu wtłaczającym, którym jest kompresor, umieszczony bezpośrednio pod dnem wanny. Powietrze jest jednocześnie wtłaczane przez dysze i może być podgrzewane, jeśli w wyposażeniu jest nagrzewnica.

Maja Wychowaniec

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 4/2018

Budujemy Dom 4/2018

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".