Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 5/2013

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Wanna z hydromasażem

Od wieków wiadomo, że woda ma zbawienny wpływ na nasz organizm. Leczenie za jej pomocą stosowano już w starożytności. Hydromasaż relaksuje, rozluźnia mięśnie, poprawia stan skóry, koi układ nerwowy.

W kąpieli z hydromasażem możemy ustawić w niemal każdej łazience. Konieczna jest jednak bardzo dobra wentylacja, ponieważ urządzenia te generują więcej wilgoci, niż wytwarza się przy tradycyjnej wannie czy prysznicu.

 

Wybierając wannę z hydromasażem, musimy dopasować ją do kształtu i wielkości łazienki. W tych o niewielkiej powierzchni doskonale sprawdzą się modele narożne (mogą być symetryczne lub asymetryczne, i w wersji prawej lub lewej – tak więc bez problemu, idealnie dobierzemy model do naszej łazienki), Do pomieszczeń o średniej wielkości polecane są wanny prostokątne, które jednym bokiem przylegają do ściany. Decydując o lokalizacji wanny, musimy pamiętać, aby zapewnić do niej swobodny dostęp, np. podczas prac serwisowych czy konserwatorskich.

 

Jeśli dysponujemy dużą łazienką – pokojem kąpielowym – przy wybieraniu odpowiedniego modelu wanny nie mamy praktycznie żadnych ograniczeń – możemy kupić model kolisty, wannę dwuosobową lub wolno stojącą. Jeśli wanna ma być ulokowana na parterze, istnieje możliwość, aby wpuścić ją w podłogę.

Przed zakupem

Zanim kupimy wymarzoną wannę z hydromasażem, pamiętajmy, że odległość ciała od dysz nie powinna być mniejsza niż 10 cm. Oprócz kształtu wanny, a także jej długości i szerokości, warto zwrócić uwagę na jej głębokość (przeważnie od 37 cm do 50 cm) i pojemność (150–500 l), która przekłada się na koszty eksploatacji. Do użytkowania wanny z hydromasażem potrzebna jest spora ilość ciepłej wody, którą trzeba później odprowadzić do kanalizacji lub szamba, co również wiąże się z niemałymi wydatkami.

Jarosław Antkiewicz
Marta Tomaszewska
fot. Hansgrohe

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 5/2013
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom 5/2013

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".