Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 5/2018

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

W świetnej lokalizacji

Dla Ady i Rafała odpowiednie położenie działki było nawet ważniejsze od uzbrojenia w media! Zamieszkali w zalesionym terenie przy parku krajobrazowym, mającym wygodną komunikację i luźną zabudowę. Tradycyjna bryła domu wpisuje się w otoczenie, bo wykończyli ją m.in. ceramiczną dachówką i drewnem.

W świetnej lokalizacji

Pierwszym pomysłem było zbudowanie domu blisko działek znajomych. Ci jednak wcześniej zamieszkali w okolicy, w której ziemia jest droga, więc para rozpoczęła poszukiwania na terenie z tańszą.

LOKALIZACJA!

Działka koniecznie miała znajdować się przy drodze ze statusem gminnej, a nie prywatnej, bo Ada i Rafał starali się unikać dodatkowych obowiązków typu odśnieżanie i ewentualnych kwestii spornych z sąsiadami (zdarzają się często, np. w momencie układania przyłączy). Zainteresowali się miejscowościami w sąsiedztwie trasy szybkiego ruchu, której budowa planowo miała zakończyć się w 2019 r. (powstanie nieco później, ale na pewno będzie). Większość oglądanych parceli miała jednak za małą powierzchnię i zbyt wysoką cenę, przy tym na ogół leżała przy prywatnej drodze i w gęstej zabudowie jednorodzinnej. Para nie poszła na żadne ustępstwa! Szukała dalej aż do momentu, kiedy Ada wypatrzyła w Internecie ogłoszenie o sprzedaży dużego terenu w korzystniejszej cenie. Wszystko się na nim nareszcie zgadzało, a najbardziej - świetna lokalizacja przy parku krajobrazowym, wielkość, luźna zabudowa, dogodny dojazd, cena.

- Marzyliśmy o dużej działce, ale nie wierzyliśmy, że będzie nas na taką stać, zważywszy twarde warunki, które stawialiśmy - opowiada Ada. - Ostrożnie ustaliliśmy powierzchnię na 1800 m2. Mieliśmy szczęście i obecnie mieszkamy na posesji prawie dwukrotnie większej. Swobodnie mieści dom, składzik ogrodniczy, duży warzywnik, trawnik. Dobrą zastaną rzeczą była sieć elektryczna poprowadzona w ziemi, co na zalesionym terenie jest nie do przecenienia. Był jeszcze dostęp do sieci wodociągowej. Brakowało natomiast, i nadal brakuje, sieci kanalizacyjnej i gazowej. Mimo braku ważnych mediów, parcela jest wspaniała - cicha, na uboczu, rozległa.

Lilianna Jampolska

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 5/2018

Budujemy Dom 5/2018

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".