Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 5/2018

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Alarmy i instalacje inteligentne

Zabezpieczenie posesji przed intruzami i wyposażenie domu w solidną stolarkę oraz antywłamaniowe rolety to podstawowe przedsięwzięcia, które należy przewidzieć, aby utrudnić życie złodziejom. Jednak dopiero zamontowanie systemu alarmowego pozwoli znacznie poprawić bezpieczeństwo domowników.

Alarmy i instalacje inteligentne

Jak pisaliśmy w poprzednim artykule, właściwie każde okno czy drzwi można sforsować. Jednak im solidniejsza będzie stolarka, tym więcej czasu będzie potrzebował intruz na dostanie się do budynku. Dodatkowo gdy przy próbie manipulacji przy oknie czy zamku w drzwiach zostanie uruchomiony alarm, jest wielce prawdopodobne, że bandyta spłoszy się i zrezygnuje z włamania.

Zabezpieczenie domu przed intruzami to nie jedyny argument za instalacją alarmową. Włączona do systemu inteligentnego budynku zdecydowanie poprawi też komfort jego mieszkańców.

JAKI POZIOM OCHRONY?

Planowanie systemu alarmowego warto zacząć od zdefiniowania poziomu zagrożenia atakiem przez złodziei. Jest oczywistym, że innej ochrony wymaga położona na uboczu rezydencja zamożnych właścicieli, niż dom szeregowy, w którym mieszka rodzina o przeciętnych dochodach.

Zaprojektowanie instalacji alarmowej najlepiej jest zlecić specjalistycznej firmie. Fachowcy wezmą pod uwagę różne czynniki. Kluczowa jest wspomniana lokalizacja domu. Włamywacze częściej atakują budynki położone z dala od skupisk ludzkich. Tam po prostu łatwiej pozostać im niezauważonymi.

Norbert Skupiński
fot. Satel

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 5/2018

Budujemy Dom 5/2018

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".