Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 6/2012

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Meble ogrodowe

Po długich polskich zimach z deficytem światła i słońca każdą wolną chwilę staramy się spędzać na powietrzu. Przydomowy ogród dla wielu osób staje się wtedy drugim domem. Pod warunkiem, że jest wygodnie umeblowany. Jak wnętrza domu!

Meble ogrodowe
(fot. Emef)
Kiedy za oknem świeci słońce, a dookoła wprost kipi zieleń, trudno usiedzieć w kuchni czy w salonie. Ogród staje się przestrzenią, do której przenosimy większość czynności. Przygotowujemy i spożywamy posiłki, przyjmujemy gości, czytamy codzienną prasę, rozmawiamy w gronie rodzinnym, opalamy się itd. Oczywiście, służą nam do tego odpowiednie meble ogrodowe. W żadnym wypadku nie powinny być przypadkowo dobrane, ponieważ głównie meble i wszelkie elementy małej architektury ogrodowej skupiają na sobie uwagę i decydują o stylu ogrodu. Czym więc należy się kierować podczas ich doboru?

Dobrze wybrać

W bogatej ofercie akcesoriów do ogrodu trzeba poszukać takich, które zaspokoją zarówno potrzeby estetyczne, jak i użytkowe. Wszyscy ci, którzy choć raz w życiu urządzali własny dom lub mieszkanie doskonale wiedzą, że komfort, piękny stylowy wygląd, funkcjonalność to cechy mogące się wzajemnie uzupełniać, a nie wykluczać. Z jednej strony, rodzaj i kolorystyka mebli nie może być oderwana od stylu ogrodu i elementów małej architektury, z drugiej natomiast – meble ogrodowe powinny być tak samo wygodne i użyteczne, jak meble w salonie czy sypialni. Producenci coraz bardziej starają się nadążać za tymi trendami. Produkują meble z trwałych materiałów, a jednocześnie z dizajnerskim wyglądem i o ergonomicznych kształtach.

Długość okresu użytkowania i na ile kłopotliwa będzie konserwacja mebli lub innych akcesoriów zależy głównie od materiału, z jakiego zostały zrobione. Współczesne technologie pozwoliły wyprodukować sprzęty, które nawet w polskim klimacie mogą stać przez cały rok na zewnątrz. Między innymi meble z technorattanu czy aluminium są trwałe i nie zagrażają im słońce, mróz, grad, śnieg, są odporne na wszelkie niesprzyjające warunki atmosferyczne. Wiosną wystarczy je tylko umyć myjką ciśnieniową. Niestety, nie do wszystkich ogrodów tego rodzaju meble będą pasować (produkowane są zazwyczaj w nowoczesnej stylistyce), ani nie wszystkim użytkownikom będą się podobać.

Wtedy do dyspozycji pozostają meble z tradycyjnych materiałów.

Lilianna Jampolska

Ciąg dalszy artykułu w wydaniu papierowym miesięcznika Budujemy Dom 6/2012

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 6/2012
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom 6/2012

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze