Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 6/2017

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Zamiast mieszkania

Jeśli mieszkanie w stanie deweloperskim ma identyczną cenę, jak działka z gotowym jednorodzinnym domem, trudno nie wybrać tej drugiej oferty. Dorota i Grzegorz tak postąpili. W zakupionym budynku potrzebowali dorobić tylko kilka elementów wykończeniowych, których nie zdążyli wykonać poprzedni właściciele.

Zamiast mieszkania

Kiedy Dorota i Grzegorz rozpoczęli pracę zawodową w okolicy podwarszawskiego Piaseczna, zdecydowali się również tu zamieszkać i uniknąć niepotrzebnych dojazdów. Na początku planowali kupić mieszkanie w bloku. Na szczęście, przypadkowo dowiedzieli się o sprzedaży gotowego jednorodzinnego budynku z zaledwie trzyletnim stażem i z radością przewrócili do góry nogami wcześniejsze plany. Zamiast w mieszkaniu o pow. 70 m2 – mieszkają teraz we własnym domu o dwukrotnie większej powierzchni, otoczonym sporą działką i zielenią. Dla takich warunków są skłonni dojeżdżać do pracy 15 km (korzyść jest taka, że nie muszą teraz tkwić w wielkomiejskich ulicznych korkach).

CO DOŁOŻYLI?

Poprzedni właściciele rozpoczęli budowę bez zamiaru odsprzedawania domu. Ich rodzinne sprawy nie potoczyły się jednak pomyślnie i pozbyli się nieruchomości. Dorocie i Grzegorzowi od razu przypadła do gustu. Uznali, że działka ma wiele zalet. Nie jest zbyt duża i obarczająca trudną pielęgnacją, za to jej kwadratowy kształt poprzednicy bardzo dobrze wykorzystali poprzez postawienie domu przy północnej granicy, a nie na samym jej środku. Lokalizację budynku nowi gospodarze od razu zapisali na plus. W samej bryle natomiast odpowiadały im – prosty kształt i dach pokryty ładną dachówką ceramiczną (ten dobór świadczył, ich zdaniem, o dobrym guście poprzedników i nieoszczędzaniu na materiałach wykończeniowych), optymalny metraż oraz wygodny dla małej rodziny układ pomieszczeń.

Lilianna Jampolska

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 6/2017
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom 6/2017

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".