Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 6/2017

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Osłony przeciwsłoneczne okien fasadowych i dachowych

Osłony przeciwsłoneczne zabezpieczają wnętrze domu przed jaskrawym światłem i przegrzewaniem się od słońca. Można je założyć na zewnętrznej stronie okien dachowych i fasadowych, albo od wewnątrz. W sprzedaży znajdziemy różnorodne wyroby – rolety, żaluzje, markizy, okiennice. Które z nich wybrali nasi Czytelnicy i co sądzą o ich parametrach użytkowych?

Osłony przeciwsłoneczne okien fasadowych i dachowych

Większość osłon zewnętrznych ma tę wyższość nad osłonami wewnętrznymi, że nie tylko ograniczają dostęp światła do pomieszczeń. Oczywiście najbardziej docenia się własności termoizolacyjne, akustyczne i antywłamaniowe rolet i żaluzji, lecz kiedy na zewnątrz zbyt intensywnie świeci słońce, najważniejsza staje się skuteczna ochrona wnętrza budynku przed zbyt jaskrawym światłem. W lecie, mając na oknach odpowiednie zabezpieczenia przeciwsłoneczne, nie potrzebujemy intensywnie korzystać z energożernych klimatyzatorów i efektywnie ograniczamy koszty zużycia energii elektrycznej.

 

Skoro wymieniamy wszelkie zalety osłon w oknach, trudno pominąć walory dekoracyjne, bo dzięki nim wnętrza nabierają prywatności i przytulności. Na dodatek producenci zadbali o wygodną ich obsługę – ręczną, albo elektryczną z możliwością połączenia z automatyką domową. Słowem – decydując się na osłony w oknach, zwiększamy komfort i estetykę mieszkania.

ROLETY

Zewnętrzne
Zastosowanie rolet zewnętrznych warto zaplanować na etapie projektowania domu, a następnie zamontować je razem z oknami. Jest to ważne, ponieważ w trakcie wykańczania elewacji skrzynki i prowadnice zostaną należycie zabezpieczone przed wyrwaniem ze ściany oraz zamaskowane tynkiem lub innymi materiałami elewacyjnymi. Dla pozostałych odbiorców producenci przygotowali rolety nadające się do zamontowania w istniejących budynkach, bez konieczności przeprowadzania remontu.

Lilianna Jampolska
fot. Velux

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 6/2017
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom 6/2017

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".