Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 7-8/2016

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Zgodnie z listą życzeń

Martyna i Jakub nawiązali świetny kontakt z architektem, którego styl projektowania upodobali sobie, oglądając gotowe projekty. Szybko rozpoczęła się owocna współpraca, która poszła nawet dalej, niż obie strony pierwotnie zakładały – Radek Wisiecki jest bowiem autorem ogólnego projektu budynku, a ponadto wystroju większości wnętrz, wreszcie – po prostu zaprzyjaźnił się ze swoimi klientami.

Zgodnie z listą życzeń

Zgodnie z listą życzeń
Tuż po zakupie działki para przejrzała dosłownie tysiące gotowych projektów, ale spośród nich odpowiadały jej zaledwie dwa. Oba wyszły spod ręki tego samego architekta!

 

Skoro była to pewnego rodzaju miłość od pierwszego wejrzenia, Martyna i Jakub od razu nawiązali kontakt z projektantem. Opowiedzieli, że jego styl projektowania idealnie trafia w ich gust, lecz mają problem, bo już wcześniej skrupulatnie przygotowali spis elementów, które chcieliby mieć w swoim domu, a żadne z jego dwóch wybranych rozwiązań nie zawiera ich w stu procentach. Od słowa do słowa architekt rozwiał główną obawę małżeństwa, że nie udźwignie kosztów opracowania koncepcji pod konkretne zamówienie. Wkrótce zaprojektował dom ściśle według przedstawionej mu listy z życzeniami.

PROJEKTOWANIE DOMU

Opis wytycznych, co do układu wnętrz i wyposażenia w instalacje, zajął w komputerze Kuby aż dwie strony. Para najmniej wskazań kierowała odnośnie stylu bryły. Przyszły dom na pewno nie miał wyglądać jak polski dworek. Najbardziej pożądana była prosta nowoczesna bryła z płaskim dachem, ale ostatecznie aspekty związane z układem dachu unormowała zmiana w MPZP.

Lilianna Jampolska

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 7-8/2016
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom 7-8/2016

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze