Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 7-8/2018

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Inspirowany różnymi stylami, z basenem

W tym ogrodzie unosi się słodki zapach kwiatów, bo jest ich mnóstwo na rabatach zaaranżowanych w stylu angielskim. Kamienne posągi, ławki, źródełka przywodzą na myśl nagrzane słońcem ogrody śródziemnomorskie. W rekreacyjnej części można popływać w basenie pod chmurką. Co ważne - okres kąpieli trwa długo, ponieważ wodę podgrzewa pompa ciepła.

Inspirowany różnymi stylami, z basenem

Beata i Janusz urządzili ogród kompletny. Zielona przestrzeń działa dosłownie na wszystkie zmysły. Zakątki z roślinami i stylowymi rzeźbami są ucztą dla oczu, wypoczywających w ogrodzie otula woń kwiatów, wszędzie słychać śpiew ptaków i rechot żab (mieszkają w ogrodzie i na pobliskiej łące nad rzeczką). Sporej wielkości zewnętrzny basen daje domownikom orzeźwienie, a zarazem pozwala na pożądany czynny wypoczynek i zabawę w wodzie.

A jeszcze 5 lat temu na posesji rosły tylko chaszcze, spośród których sterczała gigantyczna hałda granitowej kostki!

Z MIŁOŚCI DO ROŚLIN

Kupno działki wymusił konik Beaty. Roślinami i ogrodnictwem właścicielka interesuje się od lat i już w poprzednim miejscu zamieszkania założyła ogród, tyle że dużo mniejszy. Kiedy Janusz zobaczył, że żonie brakuje w nim przestrzeni do zrealizowania kolejnych aranżacyjnych pomysłów, powiedział - rozumiem, że szukamy większej działki. Jak żartobliwie ustalili, tak zrobili.

W nowym miejscu zachwycili się przede wszystkim odpowiednią przestrzenią i lokalizacją - posesja o pow. 2750 m2 znajduje się na samym końcu ślepej ulicy, nad łąką. Janusz przekonał sprzedającego, żeby sprzedał ziemię razem z kostką (solidny łamany bruk granitowy, pozyskany z rozbiórki jakiejś starej drogi, wykorzystał później do utwardzenia podjazdu do garażu, ścieżek i obrzeży rabat). Beata natomiast postanowiła w specjalny sposób wykorzystać naturalistyczną urodę otoczenia. Ponieważ podstawowym założeniem stylu angielskiego jest właśnie podkreślanie naturalnego krajobrazu, a szczególnie jego nieregularności i swobody, zaplanowała w przedniej części elementy w tym stylu.

Lilianna Jampolska

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 7-8/2018

Budujemy Dom 7-8/2018

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".