Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 9/2016

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Z piętrową i nowoczesną bryłą

Właściciele najpierw sami dokładnie przeanalizowali wybrany projekt z katalogu, a potem jeszcze skonsultowali go z niezależnym architektem – wiedząc, że funkcjonalność i wygląd przyszłego domu głównie zależy od dopracowanej w szczegółach koncepcji architektonicznej.

Z piętrową i nowoczesną bryłą
Kasia i Arek przedsmak życia we własnym domu poczuli już w ostatnim trzypokojowym mieszkaniu, przy którym znajdował się ogródek. Kiedy wprowadzili się do miejskiego bloku, sąsiedzi przywitali ich żartobliwym stwierdzeniem, że z takiej przyjaznej niskiej zabudowy kolejna przeprowadzka następuje już tylko do domu jednorodzinnego. Sąsiedzki sytuacyjny żart wkrótce przerodził się w rzeczywistość.

DZIAŁKA W POBLIŻU TRAS SZYBKIEGO RUCHU

Z racji swojej pracy zawodowej Arek często podróżuje samochodem służbowym. Z tego powodu zależało mu na działce położonej w spokojnym miejscu, lecz jednocześnie wygodnie skomunikowanej z całą Polską.

 

Postanowiłem zbudować dom tylko w okolicy, z której szybko wydostanę się w każdą stronę kraju poprzez sieć nowo powstałych dróg – opowiada właściciel. – To było dla mnie kluczowe, bo żeby dotrzeć do jakiejkolwiek autostrady z poprzedniego mieszkania, traciłem co najmniej godzinę na żmudny przejazd przez miasto. Teraz jest inaczej! Podjeżdżam lokalnymi drogami kilka kilometrów i łatwo docieram do głównych węzłów komunikacyjnych. Jednak nie tylko z powodu świetnego położenia – działka dodatkowo znajduje się na przepięknym czystym i zalesionym terenie – koniecznie chciałem ją kupić. Super ważne było jej kompletne uzbrojenie, we wszystkie potrzebne media. Sprzedający ziemię doskonale znał te zalety i żądał aż 460 000 zł. Nie mogliśmy tyle zapłacić.

Lilianna Jampolska

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 9/2016
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom 9/2016

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".