Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 9/2016

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Instalacja alarmowa

Dzięki zamontowaniu instalacji alarmowej, można znacząco poprawić bezpieczeństwo domu. Zintegrowanie tego elementu ochrony z systemem inteligentnego budynku pozwoli dodatkowo podnieść komfort mieszkania i zmniejszyć koszty eksploatacyjne.

Instalacja alarmowa
Jeszcze kilka lat temu instalacje alarmowe kojarzyły się przede wszystkim z bankami i innymi obiektami publicznymi. W budownictwie jednorodzinnym spotykane zaś były przede wszystkim w okazałych rezydencjach. Obecnie ceny tego typu systemów są bardzo przystępne, dlatego nie dziwi, że są one już niemal standardem w nowych domach. Inwestorzy, którzy nie wyposażyli swoich posiadłości w alarm na etapie budowy, nie są na straconej pozycji. Warunkiem jest dobór odpowiednich urządzeń, co pozwoli uniknąć uciążliwych i czasochłonnych prac modernizacyjnych.

PROFESJONALNY PROJEKT

Zanim udamy się na zakupy, powinniśmy dobrze określić nasze potrzeby. Aby instalacja alarmowa działała skutecznie, jej zaprojektowanie warto zlecić profesjonalnej firmie. Projekt będzie dopasowany do takich czynników, jak:

 

lokalizacja domu – na włamanie bardziej narażone są budynki położone na uboczu, do których łatwiej – niezauważonym – dostać się intruzowi;

 

kształt domu – budynki o skomplikowanym kształcie wymagają zainstalowania większej liczby czujników alarmowych niż proste bryły;

 

liczba drzwi i okien – to strategiczne miejsca, wymagające szczególnej ochrony. Najbardziej narażone na ataki są drzwi tarasowe i balkonowe oraz te otwory, które zlokalizowane są w oddaleniu od wzroku sąsiadów;

 

profil właścicieli domu – o podwyższonym poziomie ochrony powinny pomyśleć osoby zamożne oraz te, które są często nieobecne w domu, a także właściciele zwierząt, które często powodują fałszywe alarmy.

Norbert Skupiński
FOT. SATEL

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 9/2016
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom 9/2016

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".