Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom 9/2017

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

5 sposobów na... nawierzchnię w ogrodzie

Trwałą nawierzchnię ogrodową można zbudować na wiele sposobów. Jednak materiały do wykańczania jej powierzchni różnią się wytrzymałością, estetyką, ceną i zapewniają odmienny komfort użytkowania. Niektóre z nich mają wszechstronne zastosowanie. Inne nadają się jedynie na ścieżki bądź tylko na podjazdy.

5 sposobów na... nawierzchnię w ogrodzie

Obecnie standardem są ogrody wybrukowane kostką betonową. Fakt ten nie dziwi, bo ma ona sporo zalet. Znajdziemy jednak wiele innych materiałów, które doskonale ją zastąpią. W artykule opisujemy pięć sposobów na ogrodową nawierzchnię.

 

W każdym przypadku, przeprowadzenie prac warto powierzyć wyspecjalizowanej ekipie. Ogrodowe trakty nierzadko muszą bowiem znosić duże obciążenie. Zadbajmy, by wszystkie prace zostały przeprowadzone starannie i fachowo. Błędy wykonawcze najczęściej dotyczą podbudowy – utworzenie jej z niewłaściwych materiałów, czy niedostateczne zagęszczenie, skutkuje powstawaniem kolein. Zaś naprawa warstw konstrukcyjnych jest na ogół pracochłonna i kosztowna.

 

Najprościej zamówić kompleksową usługę w cenie 100–150 zł/m2 (bez kosztu materiałów), obejmującą projekt traktów, dowóz materiałów, przygotowanie wykopu, ułożenie podbudowy, a nawet sprzątanie po zakończeniu robót. Otrzymamy gwarancję na prawidłowe przeprowadzenie prac. Jeśli powierzchnia do utwardzenia jest mniejsza niż 100 m2, cena najpewniej będzie wyższa. Im większa nawierzchnia, tym niższa stawka – dlatego najbardziej opłaca się od razu zbudować zarówno podjazd, jak i ogrodowe ścieżki czy placyki.

Małgorzata Kolmus
fot. Bruk-Bet

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom 9/2017
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom 9/2017

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze