Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom - Dom Polski 2018

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Dylematy inwestora - Zanim ruszy budowa

Budowa domu to poważne wyzwanie. Na jego realizację potrzeba sporych pieniędzy i czasu – zazwyczaj przynajmniej 2–3 lat. Warto się do niej solidnie przygotować: przemyśleć swoje potrzeby, ocenić możliwości, rozstrzygnąć w jakim budynku chcielibyśmy mieszkać i gdzie on stanie.

Dylematy inwestora - Zanim ruszy budowa

Początkiem drogi do własnego domu wcale nie jest rozpoczęcie robót budowlanych. Jeszcze przed wbiciem pierwszej łopaty inwestora czekają wydatki, stres i konieczność podjęcia wielu ważnych decyzji. Najistotniejsze z nich to wybór działki i projektu domu.

Z poszukiwaniem działki bywa różnie – jedni poświęcają na to kilka lat i oglądają mnóstwo ofert, inni zupełnie przypadkowo znajdują parcelę swoich marzeń. I to właśnie jej widok popycha ich ku podjęciu decyzji o budowie. Kolejni dostają działkę w prezencie albo ją dziedziczą. Ci mają szczęście, bo w ich portfelach zostaje mnóstwo pieniędzy, ale nie mogą wybrać lokalizacji nieruchomości.

Inwestorzy, którzy muszą ziemię znaleźć, wertują ogłoszenia, bądź ruszają w teren. Mogą także zlecić to zadanie agencji nieruchomości. W czasie poszukiwań warto przeglądać katalogi z gotowymi projektami czy pisma takie jak Budujemy Dom. Lektura ułatwi precyzyjne określenie własnych potrzeb i wybór domu, który będzie dla nas odpowiedni. Warto przy tym pamiętać, że właściwa kolejność jest taka: najpierw kupujemy ziemię, a potem projekt domu, który spełnia nasze oczekiwania i pasuje do tej konkretnej parceli.

Redakcja BD
fot. J. Werner

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Dom Polski 2018

Budujemy Dom - Dom Polski 2018

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze