Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom - Dom Polski 2018

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Planowanie kuchni - Dobrze zaaranżowana

Kuchnia jest sercem domu – nie tylko dla tych, którzy lubią gotować. To tu, przy wygodnym stole najczęściej toczy się życie rodzinne. Nie dziwi więc fakt, że większość inwestorów urządzaniu właśnie tego pomieszczenia poświęca najwięcej uwagi. Najważniejsze jest funkcjonalne rozplanowanie układu sprzętów.

Planowanie kuchni - Dobrze zaaranżowana

Większość budujących się osób samodzielnie aranżuje domową przestrzeń, ale coraz popularniejsze jest korzystanie z usług architekta wnętrz. Warto zlecić mu to zadanie już na etapie powstawania projektu budynku. Urzeczywistnianie swoich pomysłów sprawia dużo frajdy, ale rodzi też liczne problemy – wymaga podjęcia wielu decyzji, dotyczących m.in. stylu czy kolorystyki. Pamiętajmy, że wnętrza muszą stanowić spójną całość i odpowiadać wymaganiom wszystkich domowników.

 

Na zaplanowanie kuchni nie ma jednej, prostej recepty. Trzeba przede wszystkim pamiętać, że pomieszczenie to powinno być funkcjonalne i wygodne. Stworzenie takiego wnętrza nie jest łatwe. Musimy odpowiednio rozmieścić sprzęty, wybrać szafki, zastanowić się nad tym, co położyć na podłodze, co na ścianach i jak rozplanować oświetlenie oraz gniazda elektryczne. Część osób czuje się na siłach, by zaplanować kuchnię samodzielnie. Na pewno jest to dobra metoda na sporządzenie wstępnej koncepcji zagospodarowania i określenia swoich preferencji.

 

Warto jednak skorzystać z porad specjalisty (chociażby w studiu mebli kuchennych), który zna wszystkie zasady urządzania kuchni oraz najnowocześniejsze rozwiązania. Architekt wnętrz natomiast najlepiej zgra charakter kuchni z wystrojem pozostałych pomieszczeń.

Redakcja BD
fot. Pfleiderer

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Dom Polski 2018
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Dom Polski 2018

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".