Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom - Dom Polski 2018

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Podłogi - Ładne i trwałe

Wykończenie podłogi, podobnie jak ścian, mocno przesądza o wyglądzie wnętrz. Powinno być estetyczne, ale i praktyczne. Przy wyborze materiału należy się kierować przede wszystkim stopniem zawilgocenia i intensywnością użytkowania pomieszczenia, w którym ma być ułożony.

Podłogi - Ładne i trwałe

Dodatki we wnętrzu możemy zmieniać co sezon, posadzka zostaje na lata. Wybór materiału wykończeniowego nie jest prostym zadaniem, ze względu na różnorodność produktów dostępnych na rynku. Do dyspozycji mamy różnego typu płytki, deski, klepki czy też nowoczesne wykładziny. Podłoga jest konstrukcją wielowarstwową, układaną na gruncie bądź na stropie. Posadzka stanowi jej wierzchnią warstwę. Zależnie od przeznaczenia danego wnętrza, stosuje się różne układy warstw, z odpowiednio dobranych materiałów.

PŁYTKI CERAMICZNE I KAMIENNE

Płytki przez długi czas były stosowane głównie w kuchniach, łazienkach, korytarzach i pomieszczeniach gospodarczych – wszak doskonale nadają się do miejsc narażonych na zawilgocenie oraz wymagających częstego sprzątania. Coraz częściej jednak wykorzystuje się je także w innych wnętrzach – goszczą nawet w salonie. Bogate wzornictwo – rozmaite wymiary, kolory, sposoby wykończenia powierzchni – umożliwiają dopasowanie ich niemal do każdego wystroju.

Pamiętajmy jednak, że mają różne klasy jakości, odporności na ścieranie i przeciwpoślizgowości. Największą popularnością cieszy się ceramika: gres i terakota. Kamień – granit, bazalt, marmur czy trawertyn – jest sporo droższy, jednak wygląda szlachetniej.

Redakcja BD
fot. Ceresit

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Dom Polski 2018

Budujemy Dom - Dom Polski 2018

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze