Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom - Nowoczesne Instalacje 2017

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Odwodnienie liniowe prysznica

Liniowe odwodnienie zdobywa coraz większą popularność. Skutecznie oprowadza wodę spod prysznica, a jednocześnie nadaje łazience nowoczesny charakter. Wybierają je zarówno ludzie młodzi, ceniący prostotę, jak i osoby starsze, o mniejszej sprawności ruchowej. O rozwiązaniu takim najlepiej pomyśleć przed urządzeniem łazienki.

Odwodnienie liniowe prysznica

Czym jest odwodnienie liniowe? To kanał prysznicowy, nazywany rynienką lub korytkiem, wbudowany w podłogę i przykryty rusztem odpływowym (inaczej kratką, maskownicą bądź listwą). Kanał zbiera wodę i kieruje ją do odpływu. Ruszt znajduje się na poziomie płytek posadzki, dzięki czemu uzyskujemy jednolitą, równą jej powierzchnię. Nie musimy tworzyć progu ani montować brodzika. Rozwiązanie takie jest zatem polecane osobom starszym, mających problemy z poruszaniem się oraz dzieciom.

 

Prysznic z odpływem w podłodze jest też łatwiejszy do utrzymania w czystości, niż brodzik z kabiną (na jej ściankach szybko pojawiają się ślady po twardej wodzie; w licznych zakamarkach łatwo gromadzi się brud). Ponadto odpływ liniowy sprawdza się w bardzo małych wnętrzach, gdzie nie ma miejsca na brodzik i kabinę, oraz w pomieszczeniach o nietypowym kształcie – natrysk możemy zaplanować np. w niewielkiej wnęce, gdzie trudno byłoby zmieścić brodzik o standardowych wymiarach. Szklaną ściankę – montowaną bezpośrednio na posadzce zamiast kabiny – można dowolnie zlokalizować.

 

Odpływ liniowy stosuje się także w większych łazienkach i pokojach kąpielowych. To ostatnio bardzo modne rozwiązanie. Umożliwia optyczne powiększenie wnętrza. Natrysk pozbawiony brodzika i kabiny jest praktycznie niewidoczny. To idealne rozwiązanie do wnętrz w stylu minimalistycznym.

fot. Kessel

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Nowoczesne Instalacje 2017

Budujemy Dom - Nowoczesne Instalacje 2017

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".