Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom - Twój dom, Twój styl - poradnik shoppingowy 2017

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Boho

Bajecznie kolorowy, pełen fantazji i niezobowiązującego uroku – styl boho wymyka się wszelkim regułom. I na tym polega jego urok. Bo kluczowym pojęciem jest tu wolność, a wnętrzarski savoir-vivre traci obowiązującą moc.

Boho

W boho wolno wszystko! Kwiaty połączone z kratą? Owszem. Centki pantery obok falbanek? Jak najbardziej. Jedwabna koronka i grubo tkane “babcine” dywaniki? Ależ oczywiście! Tylko czy tak naprawdę ułatwia to aranżacyjne zadanie? W stylu pozbawionym wyraźnych wytycznych z wyborem musimy borykać się sami, a decyzje podejmujemy opierając się wyłącznie na własnym poczuciu smaku. Dlatego boho nie jest nurtem dla każdego. Lecz jeśli tylko mamy w sobie odrobinę artystycznego zacięcia, warto się z nim zmierzyć; efekty bywają spektakularne, a w dodatku nie wymagają wysokich nakładów finansowych.

Żeby zrozumieć istotę boho, należy cofnąć się w czasie i to o ponad sto lat: do drugiej połowy XIX wieku, kiedy to powszechnie zaczęto używać określenia la boheme (z franc. cyganeria) w odniesieniu do paryskiego środowiska młodych artystów – barwnego towarzystwa, które przeplatało tworzenie szampańską zabawą, za nic mając konwenanse i uznawane wówczas za obowiązujące normy estetyczne czy obyczajowe. A skąd skojarzenia z cyganerią? U ich podłoża leży oczywiście barwna malowniczość i swoboda, jaką nacja Romów, przybyła do Europy prawdopodobnie z półwyspu Indochińskiego już w XIV wieku, uosabia w naszych oczach.

fot. Dekoria

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Twój dom, Twój styl - poradnik shoppingowy 2017

Budujemy Dom - Twój dom, Twój styl - poradnik shoppingowy 2017

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze