Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom - Twój dom, Twój styl - poradnik shoppingowy 2018

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Pop Art

Kicz czy poważne dzieło? Dyplomatycznej odpowiedzi na to pytanie udziela styl pop-art - nurt, który motywy pospolite i codzienne znobilitował do rangi sztuki. Pełne życia, kolorów i cytatów z popkultury wnętrza zachwycają dynamiką i świeżością.

Pop Art

Abstrakcja, komiks, graffiti - wszystkie one znajdą miejsce w gościnnym wnętrzu pop-art. W dodatku będzie to miejsce eksponowane i uprzywilejowane: to właśnie kolorowe motywy graficzne decydują o charakterze nurtu, który swoją nazwę zaczerpnął od kierunku w sztuce powstałego pod koniec lat 50. ubiegłego wieku. Jego matką była popkultura, a ojcostwo jest trudne do ustalenia.

Do dziś najpowszechniej kojarzonym z tym nurtem artystą pozostaje Amerykanin słowackiego pochodzenia, Andy Warhol, mimo że w Stanach Zjednoczonych pop-art pojawił się o dekadę później, niż w Wielkiej Brytanii - kraju, w którym w owych czasach najdynamiczniej rozwijała się tzw. kultura masowa. Także prace Warhola - słynne grafiki powielonej puszki zupy pomidorowej Campbell`s czy stylizowane portrety gwiazd kina i estrady - stały się w powszechnym odbiorze ikonami stylu.

Popartowskie akcenty możemy zaszczepić na wielu rodzajach stylistycznego podłoża. Odpowiednim dla nich tłem będzie zarówno wnętrze proste i stonowane, jak i surowy fabryczny loft, a nawet - przewrotnie - salon utrzymany w estetyce klasycznej. Silna wymowa kolorowych detali narzuci aranżacji współczesny popkulturowy ton, niezależnie od tego czy wybierzemy abstrakcyjny obraz, tapetę, wielkoformatową fotografię czy też grafikę z motywami komiksowymi. Elementy te powinny być dobrze wyeksponowane, by koncentrować na sobie uwagę i od progu zawiadamiać, że domownicy to osoby pełne energii, które współczesny świat obserwują z dystansem i komentują z dużym poczuciem humoru.

fot. Benjamin Moore

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Twój dom, Twój styl - poradnik shoppingowy 2018

Budujemy Dom - Twój dom, Twój styl - poradnik shoppingowy 2018

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".