Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom - Wnętrza 2017

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Planujemy łazienkę

Ma być ergonomiczna, efektowna i wyposażona w nowinki techniczne. Chcemy się w niej nie tylko wygodnie umyć, ale także skutecznie odprężyć. Łazienka awansowała dziś z pozycji pomieszczenia o funkcji higienicznej do rangi świątyni oczyszczającego relaksu.

Planujemy łazienkę

SPEŁNIAJMY MARZENIA

W bloku wystarczała nam jedna łazienka. Realizowała podstawowe zadania higieniczne, ale czy zaspokajała wszystkie nasze aspiracje? Planując domową strefę relaksu warto trochę pofantazjować. Wyobraźmy sobie wnętrze, w którym nie obowiązują ograniczenia metrażu, wymuszające redukcję liczby i wielkości sprzętów. Nie żałujmy metrów; salon kąpielowy odwiedzamy nie po to, by odbyć pośpieszną toaletę; przychodzimy tam przede wszystkim po odprężenie.

 

W domu zamieszkiwanym przez kilkuosobową rodzinę potrzebne jest oczywiście rozbudowane zaplecze sanitarne: wygodna łazienka dla dzieci, toaleta gościnna, czasem także osobna, dla seniorów. Jeśli jednak zależy nam na komfortowej strefie regeneracji, zdecydujmy się na przestrzeń pozbawioną podstawowych sprzętów sanitarnych – osobne pomieszczenie, które wywoła odczucie zanurzenia w innej rzeczywistości i zapewni nam intymny nastrój. Znajdzie się tu miejsce na efektowną wannę wyposażoną w funkcję masażu, moduł świetlny, a nawet dźwiękowy.

 

Jej uzupełnieniem może być nowoczesny system natryskowy, sauna lub kabina parowa i wygodna leżanka. Jeśli ogranicza nas metraż, postarajmy się wydzielić strefę wellness w dużej rodzinnej łazience; jej obszar możemy wytyczyć zróżnicowaniem poziomów podłogi, światłem lub odmiennym wykończeniem ścian. Najważniejsze, by relaks i pielęgnacja miały własne miejsce.

fot. Kominki Kozłowski

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2017
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2017

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".