Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom - Wnętrza 2017

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Ściany i podłogi w łazience

Kiedyś łazienka mogła być albo praktyczna, albo piękna. Dziś bez trudu łączymy wodoodporność i higienę z efektownym wyglądem – nowoczesne okładziny ścienne i farby łazienkowe pozwalają sprostać najbardziej wyrafinowanym wymaganiom estetycznym i użytkowym.

Ściany i podłogi w łazience

TRZECI WYMIAR

Tegoroczne targi Cersaie w Bolonii mówią jedno: płytki rządzą! Niezawodne pod względem właściwości fizycznych, higieniczne i nienasiąkliwe, nieodmiennie zachwycają bogatym wzornictwem. Obok kolekcji tradycyjnych i stonowanych znajdziemy awangardę, a także prawdziwe dzieła sztuki, i to sztuki w 3D! Oto właśnie jeden z dominujących trendów w branży ceramicznej: płytki zyskują trzeci wymiar, zmieniając się w reliefy i płaskorzeźby, by światłocieniem uwodzić nasze spojrzenia. Wśród motywów dominuje geometria, nie brak też jednak form bardziej skomplikowanych, na przykład roślinnych.

 

Ten trend to alternatywa dla mocnych barw i dwuwymiarowych wzorów. Od łazienki nie oczekujemy już, że będzie – niczym kalejdoskop – przeglądem wszystkiego, co dostępne na rynku. Dziś pokój kąpielowy ma być przestrzenią relaksu i odprężenia. Jeśli marzymy o wnętrzu w wydaniu klasycznym, warto rozważyć wykorzystanie szkliwionych płytek o formacie tradycyjnej cegiełki, które ostatnio odnotowują wielki come back i wypierają najmodniejsze do niedawna kształty heksagonalne oraz pięciokątne. Jednak ściana lub posadzka niczym plaster miodu wciąż robi wrażenie, zwłaszcza jeśli jej powierzchnia zdobiona jest misternym wzorem lub – przeciwnie – pociąga surowością, upodabniając się kolorem i fakturą do betonu.

fot. Sanimex

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2017
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2017

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".