Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom - Wnętrza 2017

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Wanny i kabiny prysznicowe

Wanna czy prysznic? Źle postawione pytanie. Istotniejsze jest, ile miejsca możemy przeznaczyć na osobistą strefę kąpielową. Bo dziś nawet na wyjątkowo skromnej powierzchni możemy cieszyć się jednym i drugim wariantem kąpieli, nie rezygnując z komfortu i użytecznych innowacji.

Wanny i kabiny prysznicowe

ROZKOSZNY STAN SPOCZYNKU

Mogłoby się zdawać, że w czasach rządów ekonomii splecionej z ekologią miłośnicy wanien nie mają łatwego życia. Kąpiel w pozycji horyzontalnej to przecież marnotrawstwo wody i czasu. A jednak grono jej zwolenników nie maleje. Dowody?

 

Niesłabnąca podaż wanien, niezwykłe bogactwo ich dostępnych form i rozwijający się dynamicznie rynek technologii. Nowinki pojawiają się równie często w zakresie kształtu i funkcji, jak w dziedzinie materiałów. Te stosowane do niedawna miały swoje wady, dlatego producenci koncentrują się dziś na poszukiwaniach kompromisu między estetyką, łatwością formowania, termoizolacyjnością i trwałością tworzywa. Wanny z czystego akrylu, który był rewelacją schyłku XX wieku, nadal są popularne – bo ciepłe w odbiorze, urozmaicone pod względem form i przede wszystkim niedrogie. Jednak teren stopniowo zdobywają niecki wykonane z akrylu wzbogaconego domieszkami (najczęściej pochodzenia mineralnego), zwiększającymi jego odporność na uszkodzenia.

 

Paletę uzupełniają ekstrawaganckie wanny z bezpiecznego szkła, ze stali szlachetnej bądź emaliowanej, z miedzi, impregnowanego ciśnieniowo drewna, a także z monolitycznych bloków kamienia – niezwykle efektowne, ale też astronomicznie kosztowne i wymagające podłoża o wzmocnionej konstrukcji.

fot. Ravak

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2017
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2017

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".