Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom - Wnętrza 2017

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Baterie łazienkowe

Epoka prostych kranów odeszła w przeszłość. Dziś baterie zadziwiają nas fantazyjnymi formami i niecodzienną kolorystyką, ale potrafią też zaskoczyć dodatkowymi funkcjami i niezwykłą ergonomią.

Baterie łazienkowe

ZAKRĘCONE POMYSŁY

Czasem trudno w nich rozpoznać armaturę. Współczesne baterie łazienkowe łączy już właściwie tylko wnętrze: konstrukcja i mechanizm. Wykonywane są zwykle z mosiądzu (niektóre baterie zawierają też trwalsze elementy ceramiczne). Za to na zewnątrz... O tak, w dziedzinie formy króluje dziś fantazja!

 

Producenci zapraszają do współpracy światowej sławy designerów, a w międzynarodowych konkursach wzorniczych baterie zdobywają najwyższe laury. Tą dziedziną oczywiście również rządzi moda. Na czasie są wszelkie niecodzienne efekty: kształtowanie strumienia wody oryginalnym profilem wylewki, podkreślanie jego urody kolorowym światłem czy wykorzystywanie nietypowych tworzyw – np. przezroczystego szkła – w obudowach korpusów armatury.

 

Jednym z kluczowych trendów jest ekologia, która w przypadku baterii oznacza rozwiązania sprzyjające oszczędności wody. Na szczęście paleta modeli jest tak bogata, że nie musimy wybierać między byciem modnym, a byciem "eko". Wiele firm proponuje innowacyjne technologie w różnych wariantach stylistycznych: w estetyce retro, w duchu industrialnym, minimalistycznym czy organicznym. Pewne jest jedno: wybierając model baterii umywalkowej, wybieramy jednocześnie armaturę do pozostałych urządzeń, bo ta zdecydowanie powinna pochodzić z tej samej kolekcji. Ale ze skompletowaniem takiej rodziny nie będziemy mieć dzisiaj żadnego problemu.

fot. Kludi

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2017
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2017

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".