Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom - Wnętrza 2017

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Meble i akcesoria łazienkowe

Meblowanie łazienki to dziś zajęcie równie wymagające, jak urządzanie salonu. Poprzeczkę podnoszą narażenie na kontakt z wodą, preparatami czyszczącymi i wysoka wilgotność powietrza. Na szczęście dzięki urodzie szafek, akcesoriów i dodatków, zadanie to możemy zaliczyć do przyjemności.

Meble i akcesoria łazienkowe

W POSZUKIWANIU HARMONII

Dziś niemal każde urządzenie sanitarne może być ozdobą łazienki. Nie można jednak tego samego powiedzieć o toaletowych drobiazgach i łazienkowych zapasach: środkach czystości, papierze toaletowym czy higienicznych utensyliach. W dodatku w tym obszarze z roku na rok przybywa nam przedmiotów codziennego użytku.

 

Dawniej jeden krem wystarczał całej rodzinie, dziś każdy z domowników ma zwykle kilka wyspecjalizowanych preparatów na różne okazje. Paście i szczoteczce do zębów przybyło towarzystwo płynów do płukania ust, zestawów nici i czyścików czy preparatów wybielających. By nasza łazienka pozostała ostoją ładu, zapewniającą relaks i odprężenie w wyjątkowym otoczeniu, nie pozwólmy jej zdominować zapasom ręczników i kremom na odciski.

 

Pomocne nam w tym będą oczywiście meble łazienkowe. Zanim zdecydujemy się na konkretne rozwiązanie, usiądźmy z kartką, na której spiszemy podstawowe potrzeby w tym zakresie. Jeśli nasza kosmetyczka pęka w szwach, niezbędne będą szuflady ze sprzyjającymi utrzymaniu porządku drobnymi podziałami. Jeżeli nie mamy w domu osobnej pralni, w łazience przyda się szafka z pojemnikiem na brudną odzież i bieliznę. Tam gdzie są maluchy, są także kąpielowe zabawki – i na nie również warto znaleźć schowek, który pozwoli choćby czasowo uwolnić naszą świątynię regeneracji od jarmarczno-plastikowych skojarzeń.

 

A pozostałe urządzenia: suszarka, depilator, maszynki do golenia? One także nie należą do grona wyrafinowanych ozdób, a przecież lubimy mieć je zawsze pod ręką. Dlatego wewnętrzną strukturę szafek łazienkowych powinniśmy przemyśleć nie mniej gruntownie, niż ich formę widoczną dla oka.

fot. Ideal Standard

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2017
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2017

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".