Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom - Wnętrza 2017

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Oświetlenie łazienki

W łazience ma nam zapewnić komfort i bezpieczeństwo. Ale światło ma także wiele innych zdolności. Uwypukla faktury, wydobywa detale, pogłębia lub tłumi kolory. Bez niego nie ma też mowy o nastroju. Warto potraktować je równie starannie, jak w salonie.

Oświetlenie łazienki

ILUMINACJA KONTROLOWANA

Codzienna toaleta, makijaż, wieczorny prysznic, ale także nastrojowa kąpiel i wreszcie – sprzątanie. Wszystkie te czynności wymagają odpowiedniego oświetlenia. To oczywiste, że tylu zadaniom nie podoła jedna lampa; w łazience potrzebny nam jest przemyślany system współdziałających ze sobą źródeł światła.

 

Rynek obfituje dziś w oprawy przeznaczone do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności. Ich oferta jest niezwykle zróżnicowana nie tylko pod względem estetyki; lampy emitują światło o różnej barwie, nasileniu i charakterze, a co za tym idzie – spełniają rozmaite zadania. W dużym salonie kąpielowym warto pokusić się o niecodzienne efekty: podświetlane wnęki i podesty, a także indywidualną iluminację najatrakcyjniejszych urządzeń sanitarnych.

 

W niewielkiej toalecie możemy z pomocą światła uzyskać korzystny efekt przestrzenny; wystarczy zastąpić tradycyjną górną lampę, która wizualnie zmniejsza wnętrze, obwodowym oświetleniem sufitu lub liniowym światłem bocznym. By w pełni wykorzystać wszystkie te możliwości i uniknąć błędów, które kończą się zwykle skuwaniem płytek lub tynku, najlepiej zlecić opracowanie koncepcji oświetlenia specjaliście. Jeśli będzie ona integralną częścią projektu wykończenia i wyposażenia wnętrza, niemało zaoszczędzimy, a aranżacji zapewnimy spójność i harmonię.

fot. Herbeć

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2017
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2017

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".