Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom - Wnętrza 2017

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Grzejniki łazienkowe

Po co nam grzejniki, skoro powszechnie stosowanym w łazience rozwiązaniem jest instalacja podłogowa? Bo mogą być ciepłe nawet latem, gdy wyłączamy ogrzewanie, bo zastępują wieszaki, a czasem półki lub lustra. Ale również dlatego, że bywają niezwykle efektowne.

Grzejniki łazienkowe

MOC MOCY

W przypadku grzejników łazienkowych lepiej dysponować jej zapasem, niż mieć jej zbyt mało; niedogrzany salon kąpielowy nie ma wiele wspólnego z luksusem. Jeśli jednak wnętrze wyposażone jest w podłogową instalację wodną lub maty grzewcze, możemy do obliczeń podchodzić mniej rygorystycznie. Zadaniem grzejnika nie jest wówczas samodzielne ogrzanie pomieszczenia, za to świetnie sprawdzi się w roli uzupełniającej, np. przy dosuszaniu wilgotnych ręczników.

 

Tam, gdzie nie ma podłogówki, musimy dobierając moc grzejników wziąć pod uwagę klika czynników: sposób docieplenia domu, liczbę i szczelność okien, a także usytuowanie pomieszczenia w budynku. W łazience z dwiema ścianami szczytowymi, zlokalizowanej od północy, będziemy potrzebować urządzeń o większym potencjale grzewczym.

 

Wybór sposobu zasilania grzejnika powinien zależeć od jego planowanej funkcji. Te wodne są efektywne i tańsze w eksploatacji, ale przestają się przydawać gdy wiosną rezygnujemy z ogrzewania domu, dlatego najlepiej zdadzą egzamin jako dodatkowe źródła ciepła. Modele zasilane prądem zapewniają nam niezależność, a dzięki niższej bezwładności łatwiej z ich pomocą zapanować nad łazienkową temperaturą, są jednak znacznie mniej ekonomiczne, bo bardziej energochłonne.

fot. Cordivari

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2017
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2017

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".