Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom - Wnętrza 2017

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Ściany i podłogi w salonie

Dziś okazują się równie ważne, jak meble i dekoracje. Bo do roli przegród dzielących dom na strefy, dodaliśmy im funkcję estetyczną. A ponieważ ściany z natury działają w dużej skali, potrafią określić styl i nastrój wnętrza skuteczniej, niż niejedna lampa czy fotel.

Ściany i podłogi w salonie

DESIGN NA METRY

Mogą być białe – nie ma w tym nic niewłaściwego. Tradycyjnie jednolite ściany w najjaśniejszym z kolorów mają wiele zalet: rozświetlają wnętrza, a także pozwalają odegrać pierwszoplanowe role meblom, lampom i ozdobom, słowem – nie wychodzą przed szereg. Jednak niezwykle atrakcyjna oferta tapet, okładzin, boazerii nowej generacji i nietypowych wykończeń zachęca, by zafundować salonowym ścianom oryginalny "strój". Podobnie mają się sprawy w dziedzinie podłóg, choć tu ekstrawagancję pomysłów ogranicza w pewnym stopniu wymóg trwałości i odporności na uszkodzenia.

 

Ulegając pokusie wprowadzenia designu na duże powierzchnie, pamiętajmy o tym, że spektakularne efekty nie lubią konkurencji. Mocny deseń i głęboka faktura na ścianie zawężą nam obszar wyboru mebli i podłogi, które powinny równoważyć wystrój spokojną formą i kolorytem. Modna wzorzysta posadzka nie zniesie sąsiedztwa intensywnych barw; w ich towarzystwie wyda się krzykliwa i pozbawiona smaku.

 

Nie zapomnijmy też o tym, że wyboru dokonujemy na lata. Tapetę, podobnie jak posadzkę z winylowych paneli czy drewnianą "podłogę pływającą", stosunkowo łatwo wymienić, ale z marmurem, żywicą czy betonem nie pójdzie nam już tak łatwo, dlatego nasza decyzja nie może być pochopna.

fot. IMPERO24.PL

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2017
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2017

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".