Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom - Wnętrza 2017

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Planujemy garderobę

Garderoba ma same zalety. Porządkuje przestrzeń, pozwala zaoszczędzić miejsce w salonie czy sypialni, pomaga nam się odnaleźć w natłoku nagromadzonej odzieży. Sprzyja też konsumpcyjnej dyscyplinie: ten, kto wie co ma, wie również, czego mu nie potrzeba.

Planujemy garderobę

LUKSUSOWY MAGAZYN

Garderoba to znak czasów. Jeszcze niedawno ani nam było w głowie poświęcać na nią metraż sypialni czy łazienki; dziś wiemy już, że lepiej spać na mniejszej przestrzeni, zyskując w zamian komfort przechowywania coraz większej liczby sztuk odzieży, w którą obrastamy jako pełni zapału konsumenci. Dlatego coraz chętniej przeznaczamy na garderobę stosunkowo dużą powierzchnię.

Pomieszczenie pod zabudowę powinno mieć min. 5 m2 przy szerokości 2,4–2,5 metra oraz wejście umieszczone pośrodku ściany. Jeśli ściany po obu stronach drzwi zabudujemy od podłogi po sufit, uzyskamy wówczas blisko 11 m2 szaf, które mogą już zaspokoić potrzeby dwóch osób pod warunkiem, że ich modowe aspiracje nie dorównują możliwościom księżnej Windsoru. Szafy powinny mieć głębokość 50-60 cm. W płytszych nie zmieszczą się wieszaki, głębsze zaś będą zbyt trudne do spenetrowania, zwężą też przestrzeń centralną, niezbędną by wygodnie otwierać drzwi, przebierać się i poruszać po pomieszczeniu.

Powyższe kryteria to oczywiście warunki minimum, bo garderoba im większa, tym lepsza. Do dużej wstawimy lustrzany tryptyk, który pozwoli dokładnie skontrolować strój, zmieści się w niej także toaletka. Jeśli jednak nie stać nas na wydzielenie odrębnego pomieszczenia, z pewnością warto zabudować pojemną szafą jedną – i to najdłuższą – ścianę w sypialni.

fot. Elfa

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2017
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2017

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze