Budujemy Dom

Strefa magazynu / Budujemy Dom - Wnętrza 2017

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Urządzamy sypialnię

Spędzamy w niej jedną trzecią życia, w dodatku nie w pełni świadomie. A jednak zarówno wystrój, jak i rozwiązania funkcjonalne, które wybierzemy do naszej sypialni, mają niebagatelny wpływ na nasze samopoczucie przez całą dobę.

Urządzamy sypialnię

NOCNY AZYL

Choć sypialnia nie należy do pomieszczeń reprezentacyjnych, warto jej planowaniu poświęcić szczególną uwagę. Tu nie ogranicza nas moda; jedynym istotnym warunkiem są nasze potrzeby i najbardziej osobiste sentymenty. Wprawdzie ilu Polaków, tyle gustów, ale w odniesieniu do miejsca nocnego wypoczynku można ustalić podstawowe kryteria udanej aranżacji.

 

Pierwsze z nich to wygoda; w tej kategorii nic nie zastąpi dużego łóżka z ergonomicznym materacem. Kolejnym jest poczucie bezpieczeństwa i łącząca się z nim potrzeba przytulności – warunek łatwego zapadania w sen. Taki nastrój osiągniemy stosując naturalne, nietoksyczne i miłe w dotyku materiały oraz harmonijną paletę barw. Nie muszą to być polecane skądinąd do sypialni brązy; ważne, by kolory były "nasze" – bliskie osobistej estetyce, działające zbawiennie na samopoczucie. Jeśli lubimy zestawienia kontrastowe, nie musimy z nich rezygnować, lepiej jednak wprowadzić je w sypialnianych tekstyliach: zasłonach, pościeli czy narzutach, które łatwo wymienić. W kreowaniu kameralnego klimatu niezastąpione są też strukturalne tapety, wykładziny i dywany. Wybierajmy jednak te, które nie powodują alergii.

 

Równie istotnym warunkiem sukcesu jest funkcjonalność. Sypialnię warto urządzić tak, by korzystanie z niej wymagało jak najmniej wysiłku. Rano najwygodniej przykryć pościel narzutą, jeśli jednak musimy ją składać, wybierzmy łóżko z łatwo otwieranym pojemnikiem. Przydatnym rozwiązaniem są regulowane zagłówki, które pozwalają poczytać przed snem w wygodnej pozycji, pooglądać telewizję, a nawet – korzystając z oferowanych często w komplecie z łóżkiem nadstawek – popracować pod kołdrą z laptopem.

fot. Zimmer + Rohde

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2017
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2017

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".